Через низький колективний імунітет взимку очікується важкий сезон грипу

Через низький колективний імунітет взимку очікується важкий сезон грипу

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у світі від грипу помирає від 290 тис. до 650 тис. осіб на рік. Передбачається, що цієї зими слід очікувати різкий стрибок захворюваності на грип та інші вірусні інфекції

Наприклад, у Норвегії щороку від грипу помирає близько тисячі людей. Це більше, ніж померлих від COVID-19 у країні станом на 10 вересня цього року. Торік у Норвегії на грип майже ніхто не хворів. Така сама тенденція спостерігалася і в інших країнах світу. Причиною цього стали заходи боротьби з коронавірусом. Але цього року ситуація кардинально зміниться, повідомляє medicalxpress.

Свейн Арне Нордбо з Норвезького університету науки і технологій вважає, що все йде до того, що в наступному зимовому сезоні очікується спалах грипу. «Минулого сезону ми фактично не фіксували випадки грипу у відділеннях лікарень. Раніше ми ніколи не стикалися із подібним. Однак це означає, що колективний імунітет населення впав і люди більш схильні до зараження грипом у найближчі місяці, особливо якщо заходи інфекційного контролю будуть зведені до мінімуму», – стверджує він.

Колективний імунітет знижується з такої причини: минулого року люди зазнавали меншого впливу інфекції, ніж раніше. За рік у них ослабився імунітет, який був. А значить вони стали більш вразливими до інфекції. Плюс у вірусів було більше часу для мутації.

Читайте ще: Ніби грип: які інфекції проявляються грипоподібним синдромом

«Осінь зазвичай починається із застуди (риновірусу), особливо з початком навчального року. Потім з’являється RS-вірус (RSV), який викликає серйозні респіраторні захворювання у дітей. Хоча зазвичай захворювання виникає взимку, але цього року сезон може розпочатися набагато раніше», – каже Нордбо.

Вірус грипу B та RS-вірус заразні так само, як і коронавірус. Тому ті ж заходи інфекційного контролю можуть знизити їх поширення. «На відміну від китайців, ми не маємо традиції носіння масок у сезон грипу, але досвід пандемії коронавірусу може це змінити. Ретельне та часте миття рук, як і раніше, актуальне. Щеплення від грипу цієї осені потрібне як ніколи», – зазначає Нордбо.

Колективний імунітет втрачається, коли рівень антитіл до вірусу грипу з часом падає, а захист слабшає з появою нових варіантів. Люди, які не зазнавали впливу вірусу, будуть більш вразливими до захворювання. Зазвичай одночасно циркулюють кілька типів вірусів грипу, але переважає той варіант, проти якого у населення найменш