Депрессивные симптомы у пожилых людей связали с дефицитом В12

Депрессивные симптомы у пожилых людей связали с дефицитом В12

Низкий уровень витамина B12, но не фолиевой кислоты, связан с эпизодическими депрессивными симптомами у пожилых людей, согласно 4-летнему продольному исследованию

Цель исследования состояла в том, чтобы изучить предполагаемую взаимосвязь между статусом фолиевой кислоты и витамина B 12 и возникающими депрессивными симптомами в репрезентативной когорте пожилых людей, проживающих в домах престарелых, сообщает Британский журнал питания.

Эта работа использовала ирландское продольное исследование старения, в котором изучалась взаимосвязь между уровнем фолиевой кислоты в плазме крови и уровнями B 12 на исходном уровне и возникающими депрессивными симптомами через 2 и 4 года. Участники с депрессией были сразу же исключены.

Плазма B12 и концентрация фолиевой кислоты определялись микробиологическим анализом. 

Никакой связи между уровнем фолиевой кислоты и возникшей депрессией не наблюдалось. Но у пожилых людей с низким статусом B12 вероятность развития депрессивных симптомов в течение 4 лет была на 51% выше. 

Этот результат оставался достоверным после учета физической активности, бремени хронических заболеваний, статуса витамина D.

Витамин В12 нужен для образования эритроцитов, развития нейронов и синтеза ДНК. Его нехватка может приводить к утомляемости и ухудшению памяти. Он в большом количестве содержится в красном мясе, печени, рыбе, яйцах и молоке.

 

Депресивні симптоми у людей похилого віку пов’язали з дефіцитом В12

Низький рівень вітаміну B12, але не фолієвої кислоти, пов’язаний з епізодичними депресивними симптомами у літніх людей, згідно з 4-річним поздовжнім дослідженням

Мета дослідження полягала в тому, щоб вивчити передбачуваний взаємозв’язок між статусом фолієвої кислоти і вітаміну B12 і депресивними симптомами, що виникають у репрезентативної когорти літніх людей, які проживають у будинках для людей похилого віку, повідомляє Британський журнал харчування.

Ця робота використовувала ірландське поздовжнє дослідження старіння, в якому вивчався взаємозв’язок між рівнем фолієвої кислоти в плазмі крові та рівнями B12 на початковому рівні і депресивними симптомами, що виникають через 2 і 4 роки. Учасників з депресією відразу ж виключили.

Плазма B12 та концентрація фолієвої кислоти визначалися мікробіологічним аналізом.

Жодного зв’язку між рівнем фолієвої кислоти і депресією, що виникла, не спостерігалося. Але у людей похилого віку з низьким статусом B 12 ймовірність розвитку депресивних симптомів протягом 4 років була на 51% вищою.

Цей результат залишався достовірним після урахування фізичної активності, тяжкості хронічних захворювань, статусу вітаміну D.

Вітамін В12 потрібен для утворення еритроцитів, розвитку нейронів та синтезу ДНК. Його нестача може призводити до стомлюваності та погіршення пам’яті. Він у великій кількості міститься у червоному м’ясі, печінці, рибі, яйцях та молоці.