Активність грипу в Європі тримається на фонових рівнях

Активність грипу в Європі тримається на фонових рівнях

Тим часом, Україна повідомляє про низьку інтенсивність грипу, але захворюваність на ГРВІ перевищує епідпоріг

У Європі протягом тижня, що тривав з 16 по 22 листопада, з 663 дозорних зразків, перевірених на віруси грипу, жоден  не виявився позитивним. З недозорних джерел виявлено 12 випадків грипу: 8 зразків типу A і 4 типу В.

З початку сезону з 4 433 зразків з дозорних джерел, протестованих на віруси грипу, один виявився позитивним. В цілому 80 зразків дали позитивний результат на віруси грипу: 1 з дозорних джерел і 79 з недозорних джерел, з виявленими вірусами A (H1) pdm09, A (H3) та типу B. Про це повідомляє Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC).

З 36 країн і територій, які представили дані про інтенсивність за тиждень, 31 країна повідомила про фонову і 5 країн (Азербайджан, Сербія, Словаччина, Сполучене Королівство (Англія) і Україна) – про низьку інтенсивність грипу.

Із 37 країн і територій, які представили дані про географічне поширення за тиждень, 30 повідомили про відсутність активності грипу та 7 (на сході, півночі і заході Регіону) – про спорадичні випадки.

Читайте ще: В Україні перевищено епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ

За даними за тиждень і в період з початку сезону тестування вірусів грипу на чутливість до інгібіторів нейрамінідази не проводилося. В цілому по Регіону активність грипу з початку сезону тримається на фонових рівнях.