Чому грип виділяють серед інших ГРВІ?

[cws-row cols=1 id=”cols1″][col span=12][cws-widget type=text atts='{“customize_bg”:”0″,”animate”:”0″}’]

Через особливості патогенезу та обумовлений ним ризик виникнення тяжких ускладнень грип виділяють серед інших ГРВІ.

Патологічний процес після інфікування вірусом грипу розвивається швидко – одразу після фази

Teen woman with allergy or cold

репродукції вірусу в клітинах епітелію верхніх дихальних шляхів розвивається фаза вірусемії з характерними токсичними та токсикоз-алергічними реакціями зі сторони насамперед нервової та серцево-судинної систем.

Основною причиною прояву цих реакцій є ураження серцево-судинної системи внаслідок дії продуктів обмінних процесів під час розмноження вірусу в організмі людини. Це призводить до підвищення проникності судин, ламкості їх стінок та порушення мікроциркуляції. Зниження тонусу дрібних судин та підвищення їх проникності веде до ранніх патологічних змін в тканині легень. В свою чергу зміни в судинах призводять до порушень з боку нервової системи. Токсичний вплив на рецептори судинного сплетення мозку та підвищення проникності судин небезпечні виникненням внутрішньочерепного підвищенного тиску та набряком мозку.

До того ж пригнічення імунітету під час грипозної інфекції провокують більш тривале перебування вірусу в організмі та розвиток вторинних бактеріальних ускладнень.

[/cws-widget][/col][/cws-row]

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.