Як попередити ускладнення?

Лікування та профілактика гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) та грипу залишається загальнодержавною проблемою. В епідемічному характері перебігу цих хвороб має значення висока частота захворюваності на ГРВІ та грип, їх інфекційність, не завжди ефективна специфічна профілактика, зниження захисних сил організму в популяції населення. Найбільш частими збудниками респіраторної інфекції серед дітей є респіраторно-сінцітіальні віруси, аденовіруси, віруси грипу і парагрипу.

В Україні щорічно реєструється 3-5 млн. випадків ГРВІ та грипу, найвищі показники у дітей до 5 років. У Росії на 100 тис. дітей припадає 75 тис. звернень з приводу ГРВІ. Особливо висока захворюваність ГРВІ відзначається в дитячих дошкільних колективах, у багатодітних сім’ях, в колективах дорослих. Як відомо, захворювання на грип становить серйозну небезпеку виникнення ускладнень, особливо серед дітей та людей з хронічними захворюваннями. Ось чому дуже важливо вчасно провести профілактику грипозної інфекції, а якщо інфікування все ж таки відбулося провести ефективне лікування, попередивши таким чином розвиток загрозливих ускладнень грипу. ВООЗ в якості найбільш доцільного методу профілактики рекомендує щеплення від грипу. Однак, такий метод має ряд обмежень та не зможе на 100% попередити розвиток грипозної інфекції.

Для профілактики респіраторних інфекцій та їх ускладнень, окрім специфічних способів (вакцинації), існує безліч неспецифічних, серед яких в останні роки широке застосування знаходять індуктори ендогенного інтерферону. Інтерферон – захисний білок, що виробляється імунною системою для боротьби з різноманітними патогенами. Індуктори інтерферону проявляють антивірусну, імуномодулюючу та протипухлинну дію. Їх найбільш важливою властивістю є універсально широкий діапазон антивірусної активності. Величезна кількість досліджень показали перспективність застосування індукторів інтерферону для лікування гострих та хронічних вірусних (а також вірусно-бактеріальних) захворювань. Доцільним є також застосування цих препаратів для розладів функціонування імунної системи.

 

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.