Як попередити ускладнення?

Лікування та профілактика гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) та грипу залишається загальнодержавною проблемою. В епідемічному характері перебігу цих хвороб має значення висока частота захворюваності на ГРВІ та грип, їх інфекційність, не завжди ефективна специфічна профілактика, зниження захисних сил організму в популяції населення. Найбільш частими збудниками респіраторної інфекції серед дітей є респіраторно-сінцітіальні віруси, аденовіруси, віруси грипу і парагрипу.

В Україні щорічно реєструється 3-5 млн. випадків ГРВІ та грипу, найвищі показники у дітей до 5 років. У Росії на 100 тис. дітей припадає 75 тис. звернень з приводу ГРВІ. Особливо висока захворюваність ГРВІ відзначається в дитячих дошкільних колективах, у багатодітних сім’ях, в колективах дорослих. Як відомо, захворювання на грип становить серйозну небезпеку виникнення ускладнень, особливо серед дітей та людей з хронічними захворюваннями. Ось чому дуже важливо вчасно провести профілактику грипозної інфекції, а якщо інфікування все ж таки відбулося провести ефективне лікування, попередивши таким чином розвиток загрозливих ускладнень грипу. ВООЗ в якості найбільш доцільного методу профілактики рекомендує щеплення від грипу. Однак, такий метод має ряд обмежень та не зможе на 100% попередити розвиток грипозної інфекції.

Для профілактики респіраторних інфекцій та їх ускладнень, окрім специфічних способів (вакцинації), існує безліч неспецифічних, серед яких в останні роки широке застосування знаходять індуктори ендогенного інтерферону. Інтерферон – захисний білок, що виробляється імунною системою для боротьби з різноманітними патогенами. Індуктори інтерферону проявляють антивірусну, імуномодулюючу та протипухлинну дію. Їх найбільш важливою властивістю є універсально широкий діапазон антивірусної активності. Величезна кількість досліджень показали перспективність застосування індукторів інтерферону для лікування гострих та хронічних вірусних (а також вірусно-бактеріальних) захворювань. Доцільним є також застосування цих препаратів для розладів функціонування імунної системи.