Причини розвитку ускладнень

Lung Anatomy, bronchi, human medical illustration, emblem, scheme, Benefits of Lung

Найбільш характерною рисою перебігу грипозної інфекції є наявність виражених ознак інтоксикації. Токсикоз при цьому є наслідком розповсюдження продуктів метаболічно-протеолітичних процесів внаслідок розмноження вірусу в організмі людини, що неминуче призводить до порушення нормального функціонування органів та систем. Результатом негативного впливу вірусних токсинів на серцево-судинну систему є підвищення проникності стінок судин, їх ламкість та порушення процесів мікроциркуляції, що небезпечно розвитком геморагічного синдрому. До того ж, вірус грипу викликає порушення функціонування нервової системи: зміни в судинах ЦНС призводить до гіперсекреції спинномозкової рідини, порушення ліквородинаміки, може розвинутись  набряк мозку.

Ще однією суттєвою причиною виникнення ускладнень є зниження імунологічної реактивності під час грипозної інфекції. В свою чергу це призводить не тільки до загострення хронічних захворювань людини, але й приєднання вторинних бактеріальних ускладнень. Тяжкі форми грипу характеризуються блискавичним протіканням з дуже гострими симптомами інтоксикації, характерні відсутністю звичних проявів застуди, часто закінчуються летально. Причиною летального наслідку може бути стрімкий розвиток геморагічного токсичного набряку легень, а також дихальної та серцевої недостатності в разі несвоєчасного надання невідкладної медичної допомоги. Тяжкий перебіг грипу з виникнення ускладнень досить характерний під час епідемічних спалахів. В міжепідемічний період частіше спостерігаються легкі та атипові форми, однак можливий и тяжкий перебіг, особливо у хворих з порушеннями функціонування імунної системи.

Ускладнення грипозної інфекції становлять серйозну загрозу через складність діагностування їх ранніх проявів та широке різноманіття клінічних симптомів. Ускладнення можуть розвиватися у різні періоди захворювання, але найбільш розповсюджене – пневмонія бактеріально-вірусної природи розвивається у людей молодого віку частіше на 1-5 день від початку захворювання. Тому своєчасна та ретельна діагностика ранніх проявів пневмонії та інших можливих ускладнень є надзвичайно актуальною.

 

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.