Симптоми грипу

Для захворювання на грип характерна сукупність наступних симптомів:

1. Лихоманка – тобто підвищення температури тіла, як правило з ознобом. При швидкому зниженні температури відзначається пітливість.
2.Інтоксикація
3.Катаральні явища, призводять до появи нежиті, кашлю, сльозотечі і ін.
4. Ознаки ураження дихальних шляхів:

  • риніт (запалення слизової оболонки носових ходів) – поява на початку захворювання рясних рідких слизових виділень з носових ходів (нежить). При приєднанні бактеріальної інфекції виділення стають густими, можуть набувати зеленого кольору, гнійного характеру і неприємного запаху;
  • фарингіт (запалення горла) – проявляється неприємними відчуттями в горлі, покашлюванням, поверхневим кашлем;
  • ларингіт (запалення гортані) – сухий, болісний кашель, осиплість голосу;
  • трахеїт (запалення в трахеї) – супроводжується сухим або вологим кашлем, болем за грудиною;
  • бронхіт (запалення бронхів) – крім кашлю з мокротинням з’являються шуми в легенях при диханні. Як правило, такі шуми називають сухими хрипами і чутні вони при прослуховуванні легенів стетофонендоскомом. Іноді їх можна почути навіть на відстані. Пневмонія (запалення легенів) – є важким ускладненням захворювання. Виявляється майже у кожного 10 хворого. Чим важче перебіг захворювання, тим більша кількість симптомів може виявлятися у хворого. Ступінь їх вираженості також залежить від тяжкості перебігу грипу.

5. Крім цих “традиційних” ознак при тяжкому перебігу грипу можуть з’являтися ознаки ураження центральної нервової системи: менінгеальні симптоми, енцефалопатія, набряк головного мозку (рідше).

 

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.