Активність свинячого грипу підвищилася в Європейському регіоні

Молдова, Ізраїль, Португалія і Шотландія повідомляють про високу активність грипу

Більшість вірусів, виявлених в Регіоні, належать до типу А, однак 5 країн повідомили про домінування вірусів типу В і 2 – про кодомінування вірусів типів А і В, повідомляє Европейский центр профилактики и контроля заболеваний

За даними з дозорних джерел, зазначається спільна циркуляція обох підтипів вірусів грипу А – A (H3N2) і A (H1N1) pdm09; серед вірусів типу В переважна більшість (97%) відносяться до лінії B/Victoria.

За даними за останній тиждень, про активність грипоподібних захворювань, що перевищує фонові рівні, повідомили Республіка Молдова, Сполучене Королівство (Уельс), Ізраїль і Португалія.

Вірменія повідомила про активність гострих респіраторних інфекцій (ГРІ), що перевищує фоновий рівень.

Читайте ще: Боллівуд атакує свинячий грип

4 країни: Люксембург, Республіка Молдова, Сполучене Королівство (Уельс) і Чеська Республіка, повідомили про локальне поширення, 3 (Словенія, Франція, Швеція) – про регіональну активность і 3 (Ізраїль, Португалія, Сполучене Королівство (Шотландія)) – про широко поширену активність грипу.

За даними за тиждень 273 досліджених дозорних зразків дали позитивний результат на віруси грипу: 67% – тип А; 33% – тип В. Були субтиповані 154 вірусу грипу типу А: з них 69% визначені як A (H1N1) pdm09.

Крім того, за даними за тиждень, віруси грипу були виявлені в 1918 зразках з недозорних джерел, таких як лікарні, школи, заклади первинної допомоги, які не беруть участі в дозорному епіднагляді.