Чергова хвиля грипу може наздогнати нас на новорічні свята, – експерти

Експерти в галузі охорони здоров’я прогнозують, що чергова хвиля грипу наздожене нас в кінці грудня.

По-перше, віруси можуть посилюватися під час вологої і теплої погоди, яка зараз переважає. По-друге, саме під час новорічних свят люди проводять більше часу з членами сім’ї і друзями, що дає змогу вірусам легко поширюватися в тісних приміщеннях. По-третє, тисячі людей подорожують в святкові дні, і вірус грипу може швидко передаватися від людини до людини в літаках і потягах, повідомляє Healthline.

Якщо плануєте подорож у відпустку, варто звернути увагу на медичне страхування.  За даними CDC (США), активність грипу може досягти максимуму в кінці грудня.

Читайте ще: Свинячий грип найнебезпечніший – останні дослідження

Під час новорічних вихідних експерти радять частіше мити руки, якщо буде потрібно, одягати захисні медичні маски, а також використовувати дезінфектор для рук, який стане в нагоді після дотиків до дверних ручок, стільниць і рукостискань. Якщо ви або члени вашої родини погано себе почувають, від масових заходів краще відмовитися.

І не забувайте про громадські сенсорні екрани – дослідження показали, що на них «живе» багато шкідливих бактерій і вірусів.

Нагадаємо, що за прогнозами МОЗ України, протягом сезону на грип та ГРВІ перехворіє близько 7 мільйонів українців. Очікуються дві хвилі підйому захворюваності: в грудні і в кінці січня – початку лютого, з можливим піком на 4-му тижні 2020 року.