Чому грип небезпечний для вагітних

Чому грип небезпечний для вагітних

Нове дослідження спростовує існуючі наукові уявлення про грип під час вагітності і допомагає пояснити, чому грип може привести до небезпечних ускладнень. Адже, як показали доклінічні дослідження, вірус не залишається в легенях, а поширюється по тілу матері

Експерименти на тваринах показали, що грип з легень через кровоносні судини потрапляє до системи кровообігу, викликаючи руйнівну гіперактивну імунну відповідь, передає sciencedaily. Дослідники і клініцисти з Ірландії та Австралії стверджують, що судинна система знаходиться в центрі основних ускладнень, що викликаються грипом під час вагітності.

Вчені давно знали, що грип може викликати серйозні ускладнення у матері і плоду, але до сих пір не розуміли, як це відбувається. Виявилося, що інфекція грипу призводить до посиленої імунної відповіді. Запалення, виявлене в системі кровообігу, настільки сильне, що нагадує бурю в судинах, що розповсюджує хаос по всьому тілу. Вчені підкреслюють, що їм потрібні подальші дослідження, щоб клінічно підтвердити отримані висновки. Але відкриття цього нового механізму є важливим кроком на шляху до розробки методів лікування грипу, розроблених спеціально для вагітних жінок.

Професор Джон О’Лірі з Трініті-коледжу в Дубліні вважає, що це дослідження є важливим кроком в розумінні вірусних інфекцій під час вагітності. «Виявлення «судинної бурі», викликаної грипом, є одним з найбільш значних подій в області запальних інфекційних захворювань за останні 30 років і матиме серйозні наслідки для інших вірусних інфекцій, зокрема COVID-19», – зазначив він.

Грип не передається безпосередньо від матері до дитини, але його руйнівний вплив на матір пов’язаний з ускладненнями, від яких страждає дитина. Вагітні жінки з грипом більш схильні до госпіталізації з пневмонією та до інших ускладнень, пов’язаних з дитиною: затримка росту плоду, викидень або передчасні пологи.

Читайте ще: Аденоїди у дитини: чому важливо лікувати

Раніше вчені вважали, що небезпека грипу полягає в тому, що імунна система пригнічується під час вагітності, щоб плід міг розвиватися, що ускладнює боротьбу з інфекціями.

Але нове дослідження грипу А показує, що вірус поводиться по-різному в організмі вагітних і невагітних мишей. У невагітних мишей інфекція залишається локалізованою у легенях. А у вагітних мишей вірус через судини потрапляє до кровотоку. Це призводить до запалення, яке впливає на роботу великих судин, що позначається на здоров’ї матері й обмежує прилив крові до плоду.

Крім цього у дослідженні знайшли зв’язок з прееклампсією – небезпечним ускладненням вагітності, що характеризується високим кров’яним тиском. Хоча для доказу зв’язку з цим будуть потрібні додаткові дослідження, але це вже означає, що ліки, які борються із запаленням судин, у майбутньому можуть бути використані для лікування грипу під час вагітності.

Вчені вважають, що дослідження також має значення для кращого розуміння, як вірус COVID-19 може впливати на судинну систему. Адже COVID-19 викликає судинну дисфункцію, яка може привести до інсультів та інших серцево-судинних проблем. А це дослідження дає нове розуміння фундаментальної біології того, як респіраторні віруси можуть викликати дисфункцію у судинній системі. Це може бути цінним знанням для вчених, що працюють безпосередньо над лікуванням і вакцинами від COVID-19.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.