Діти з розлучених сімей схильні набирати зайву вагу

Діти розлучених батьків мають більше шансів погладшати, ніж їх однолітки з повноцінних родин. Особливо це стосується тих дітей, яким на момент розлучення було менше шести років.

Вчені Лондонської школи економіки та політичних наук опрацювали дані майже 8 тисяч дітей, які народилися у 2000-2002 роках. Їхнє дослідження виявило, що процес розлучення має тривалі наслідки, котрі позначаються на дітях протягом року після розлучення наступним чином – вони частіше набирають зайву вагу або потім схильні до ожиріння, пише lse.ac.uk

Це відбувається через економічні та психологічні чинники. Основними причинами, через які діти набирають зайві кіло після розлучення батьків, вчені назвали такі:

  • поява психологічних проблем і стресу, які починають «заїдати» надмірною кількістю солодкої або жирної їжі. Це стосується і дорослих, і дітей.
  • після розлучення одному з батьків, як правило, доводиться більше працювати і не залишається часу на приготування повноцінної корисної їжі.
  • брак часу на прищеплення дитині звички здорового харчування.
  • фінансові складнощі у розлучених родинах позначається на якості щоденного меню, в якому з’являється менше свіжих овочів та фруктів, але більше фаст-фуду.

Тому дослідники радять за будь-яких умов, а тим паче під час розлучення, приділяти увагу харчуванню дитини і слідкувати, що вона вживає. Лише своєчасне втручання допоможе запобігти або принаймні сповільнити процес, який веде до ожиріння у дітей.