Країни відмовляються від української курятини через спалах пташиного грипу в Вінницькій області

Ввезення птиці, яєць і корму забороняють через побоювання, що вони можуть бути заражені пташиним грипом

Білорусь заборонила ввезення птиці з Вінницької області через реєстрацію спалаху пташиного грипу. Про це повідомив Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду Мінсільгосппроду Білорусі.

Заборона поширюється на ввезення живої птиці, інкубаційного яйця, м’яса птиці, яєчного порошку та інших харчових продуктів переробки курячого яйця, а також пуху і пера. Крім того, заборона поширюється на корми і кормові добавки з птиці.

Раніше Госпродпотребслужба повідомила, що Європейський Союз тимчасово зупинив ввезення м’яса птиці і м’ясної продукції з України через перший за три роки спалах пташиного грипу.

Тим часом, у Вінницькій області, де зареєстрували пташиний грип, уже спалили понад 50 тисяч хворих курей і ще стільки ж повинні утилізувати. Фахівці припускають, що кури на фермі заразилися грипом від диких птахів.

Читайте ще: В Україні вже 11 летальних випадків через грип

Небезпека пташиного грипу в тому, що деякі штами здатні передаватися людині після контакту з інфікованою птицею, її кормом, продуктами життєдіяльності, інфікованими поверхнями. Найчастіше симптоми типові для звичайного грипу, але можуть виявлятися також у вигляді інфекції очей, пневмонії, важких респіраторних захворювань. Від людини до людини пташиний грип передається вкрай рідко.