Країни відмовляються від української курятини через спалах пташиного грипу в Вінницькій області

Країни відмовляються від української курятини через спалах пташиного грипу в Вінницькій області

Ввезення птиці, яєць і корму забороняють через побоювання, що вони можуть бути заражені пташиним грипом

Білорусь заборонила ввезення птиці з Вінницької області через реєстрацію спалаху пташиного грипу. Про це повідомив Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду Мінсільгосппроду Білорусі.

Заборона поширюється на ввезення живої птиці, інкубаційного яйця, м’яса птиці, яєчного порошку та інших харчових продуктів переробки курячого яйця, а також пуху і пера. Крім того, заборона поширюється на корми і кормові добавки з птиці.

Раніше Госпродпотребслужба повідомила, що Європейський Союз тимчасово зупинив ввезення м’яса птиці і м’ясної продукції з України через перший за три роки спалах пташиного грипу.

Тим часом, у Вінницькій області, де зареєстрували пташиний грип, уже спалили понад 50 тисяч хворих курей і ще стільки ж повинні утилізувати. Фахівці припускають, що кури на фермі заразилися грипом від диких птахів.

Читайте ще: В Україні вже 11 летальних випадків через грип

Небезпека пташиного грипу в тому, що деякі штами здатні передаватися людині після контакту з інфікованою птицею, її кормом, продуктами життєдіяльності, інфікованими поверхнями. Найчастіше симптоми типові для звичайного грипу, але можуть виявлятися також у вигляді інфекції очей, пневмонії, важких респіраторних захворювань. Від людини до людини пташиний грип передається вкрай рідко.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.