Люди середнього віку частіше хворіють на грип H3N2

Люди середнього віку частіше хворіють на грип H3N2

Відповідно до нового дослідження Пенсільванського університету, люди середнього віку, які народилися наприкінці 1960-х і на початку 1970-х рр., більш вразливі до вірусу грипу H3N2

«Ми виявили, що люди різного віку мають різну специфічність антитіл до вірусу грипу H3N2, – говорить Скотт Хенслі доцент кафедри мікробіології. – Наші дослідження показують, що захворювання, перенесені в ранньому дитинстві, залишають довічний імунологічний слід, який впливає на те, як люди реагують на антигенно відмінні вірусні штами у пізньому віці», пише sciencedaily.

Більшість людей стикаються з вірусами грипу у віці 3-4 років. Ці перші дитячі захворювання запам’ятовуються організмом у вигляді тривалої імунної реакції. Віруси грипу H3N2 почали циркулювати серед людей з 1968 р. і за останні 50 років значно еволюціонували. Таким чином, рік народження людини визначає, з яким саме зміненим вірусом H3N2 він вперше зіткнувся у дитинстві.

Вчені провели серологічне дослідження – це лабораторний метод дослідження, що базується на виявленні антитіл або антигенів у біологічному матеріалі пацієнта – взявши аналіз крові у 140 дітей у віці 1-17 років і у 212 дорослих віком 18-90 років. Спочатку вони виміряли відмінності в реактивності антитіл до різних штамів H3N2, а потім виміряли нейтралізуючі та ненейтралізуючі антитіла. Якщо нейтралізуючі антитіла можуть уберегти від вірусних інфекцій, то ненейтралізуючі антитіла допомагають тільки вже при наявності інфекції.

Читайте ще: Чому потрібно лікувати “нешкідливі” ГРВІ у дітей, розповіла лікар

Найвищий рівень нейтралізуючих антитіл від сучасних вірусів H3N2 були виявлені у дітей віком 3-10 років. А у більшості людей середнього віку антитіла мали відношення до цих вірусів, але не захищали від захворювання.

Хенслі пояснює: «Більшість людей, що народилися наприкінці 1960-х і на початку 1970-х рр., мають імунний слід вірусів H3N2 тих років, тобто старих, які сильно відрізняються від сьогоднішніх вірусів H3N2. Інфікуючись сучасними вірусами H3N2 ці люди виробляють антитіла частково – вони діють на частинки старих штамів H3N2. Цим і пояснюється, чому ці види антитіл не вберігають від захворювання».

Дослідники підкреслюють важливість регулярних проведень великих серологічних досліджень людей різного віку. Це дасть більше інформації про імунітет як населення, так і окремих людей, що допоможе поліпшити прогнози еволюційних траєкторій різних штамів вірусу грипу.

«Великі серологічні дослідження можуть пояснити, чому вакцини проти грипу по-різному впливають на людей з різним імунним минулим, а також зрозуміти, що заважає розробці створення більш досконалих вакцин, здатних однаково добре захистити всі вікові групи», – підкреслює співавтор дослідження доктор Сігрід Гума.