молекулярна структура коронавіруса

Нове дослідження: коронавірус поширюється так само швидко, як і грип

Китайські вчені, які вивчали мазки з носа і горла 18 пацієнтів, інфікованих новим коронавірусом, кажуть, що він веде себе навіть агресивніше, ніж грип, відповідно, він може поширюватись набагато швидше, ніж передбачалося раніше

У той же час безсимптомні пацієнти також можуть поширювати хворобу. Про це повідомляє Bendigo Аdvertiserhttps

Попередні результати, опубліковані днями, дають нові докази того, що новий коронавірус не схожий на своїх «близьких родичів» з ряду коронавірусів.

На відміну від важкого гострого респіраторного синдрому, який викликає глибокі інфекції нижніх дихальних шляхів, що можуть привести до пневмонії, COVID-19, мабуть, мешкає як в верхніх, так і в нижніх дихальних шляхах.

Він здатний не тільки викликати важку пневмонію, а й легко поширюватися, як грип.

В ході дослідження у групи з 17 пацієнтів з симптомами коронавіруса виявили, що рівні вірусу збільшилися незабаром після появи перших симптомів, причому в носі було більше частинок вірусу, ніж в горлі, що більше нагадувало грип, ніж ГРВІ.

Рівень вірусу у безсимптомного, але зараженого пацієнта, був аналогічний рівню вірусу у пацієнтів з симптомами.

Отримані дані підкріплюють доказ того, що цей новий вірус, хоча генетично аналогічний, але не поводиться як SARS.

«Цей вірус явно набагато більш здатний поширюватися між людьми, ніж будь-який інший новий коронавірус, який ми коли-небудь бачили. Це більше схоже на поширення грипу», – сказав Крістіан Андерсен, імунолог, який використовує інструменти секвенування генів для відстеження спалахів захворювань.

Читайте ще: Тільки за минулий тиждень від грипу померло десять українців

Дослідники говорять, що їх результати доповнюють повідомлення про те, що вірус може передаватися на ранніх стадіях, і припускають, що для боротьби з вірусом потрібно підхід, відмінний від того, який працював з SARS.