Пацієнтам з COVID-19 може знадобитися менше кисню, ніж вважалося раніше

Пацієнтам з COVID-19 може знадобитися менше кисню, ніж вважалося раніше

Вчені з’ясували, скільки насправді кисню потрібно пацієнтам із тяжкою коронавірусною хворобою

Нове дослідження, проведене вченими з Університету Упсали, показує, що пацієнти з коронавірусом можуть мати нижчі потреби в кисні, ніж вважалося раніше.

Дослідження проводилося у шведській районній лікарні під час першої хвилі пандемії у 2020 році, повідомляє МedicalХpress.

В опублікованому дослідженні потреба в кисні вивчалася у пацієнтів з тяжким перебігом коронавірусу, які мали низьку сатурацію, але не мали потреби в ШВЛ (всього 126 пацієнтів).

Медичні працівники перевіряли насичення пацієнтів киснем та оптимізували його потік. Регулювання потоку кисню було ретельно задокументовано.

Середня швидкість потоку кисню у пацієнтів становила 3 ​​літри на хвилину (л/хв), що помітно нижче за оцінку Всесвітньої організації охорони здоров’я в 10 л/хв для тяжкохворих пацієнтів з COVID-19 без ШВЛ.

Дослідження вважається не масштабним, тому потребує подальшого підтвердження.

Забезпечення киснем є ключовим методом лікування тяжкої форми COVID-19. Нестача кисню в лікарнях призвела до багатьох смертей та паніки серед населення. Нове дослідження передбачає раціональний розподіл та використання кисню.