Пацієнтам з COVID-19 може знадобитися менше кисню, ніж вважалося раніше

Пацієнтам з COVID-19 може знадобитися менше кисню, ніж вважалося раніше

Вчені з’ясували, скільки насправді кисню потрібно пацієнтам із тяжкою коронавірусною хворобою

Нове дослідження, проведене вченими з Університету Упсали, показує, що пацієнти з коронавірусом можуть мати нижчі потреби в кисні, ніж вважалося раніше.

Дослідження проводилося у шведській районній лікарні під час першої хвилі пандемії у 2020 році, повідомляє МedicalХpress.

В опублікованому дослідженні потреба в кисні вивчалася у пацієнтів з тяжким перебігом коронавірусу, які мали низьку сатурацію, але не мали потреби в ШВЛ (всього 126 пацієнтів).

Медичні працівники перевіряли насичення пацієнтів киснем та оптимізували його потік. Регулювання потоку кисню було ретельно задокументовано.

Середня швидкість потоку кисню у пацієнтів становила 3 ​​літри на хвилину (л/хв), що помітно нижче за оцінку Всесвітньої організації охорони здоров’я в 10 л/хв для тяжкохворих пацієнтів з COVID-19 без ШВЛ.

Дослідження вважається не масштабним, тому потребує подальшого підтвердження.

Забезпечення киснем є ключовим методом лікування тяжкої форми COVID-19. Нестача кисню в лікарнях призвела до багатьох смертей та паніки серед населення. Нове дослідження передбачає раціональний розподіл та використання кисню.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.