Рік народження впливає на захворюваність певним типом грипу

Нове дослідження доводить, що початковий вплив грипу і, відповідно, рік, в якому це сталося, можуть формувати імунітет до різних підтипів грипу A

Існує гіпотеза, що тип грипу, яким людина вперше перехворіла в ранньому віці, впливає на реакцію її імунної системи на вірус все життя.

Результати нового дослідження підтверджують цю гіпотезу. Дослідники змогли відстежити рідкісний сезон грипу, щоб виявити швидкі зміни в тенденціях зараження. Вони безпосередньо пов’язані з віком пацієнтів, а точніше з роком, коли вони народилися, і відповідно, вперше зустрілися з вірусом грипу, який тоді циркулював.

Справа в тому, що два підтипу грипу А зазвичай циркулюють в різні сезони. Але в епідеміологічний сезон з 2018 по 2019 роки циркулювали відразу обидва підтипи – H1N1 і H3N2. Саме це дало можливість дослідникам з Університету МакМастер (Канада) вивчити поняття антигенного імпринтингу, повідомляє Університет МакМастер

“Ми вже знали з наших попередніх досліджень, що сприйнятливість до певних підтипів грипу може бути пов’язана з роком народження. Але нове дослідження йде набагато далі в вивченні антигенного імпринтингу”, – заявив провідний автор дослідження з Університету Монреаля Ален Ганьон.

“Попередній імунітет людей до таких вірусів, як грип або навіть коронавірус, може надати величезний вплив на ризик захворювання під час наступних епідемій і пандемій”, – говорить співавтор Метью Міллер.

Читайте ще: Європа повідомляє про збільшення смертності через грип

Робота вчених допоможе в підготовці до чергового сезону грипу, дасть можливість визначити, хто піддаються найбільшому ризику, в залежності від підтипу вірусу.