Рік народження впливає на захворюваність певним типом грипу

Рік народження впливає на захворюваність певним типом грипу

Нове дослідження доводить, що початковий вплив грипу і, відповідно, рік, в якому це сталося, можуть формувати імунітет до різних підтипів грипу A

Існує гіпотеза, що тип грипу, яким людина вперше перехворіла в ранньому віці, впливає на реакцію її імунної системи на вірус все життя.

Результати нового дослідження підтверджують цю гіпотезу. Дослідники змогли відстежити рідкісний сезон грипу, щоб виявити швидкі зміни в тенденціях зараження. Вони безпосередньо пов’язані з віком пацієнтів, а точніше з роком, коли вони народилися, і відповідно, вперше зустрілися з вірусом грипу, який тоді циркулював.

Справа в тому, що два підтипу грипу А зазвичай циркулюють в різні сезони. Але в епідеміологічний сезон з 2018 по 2019 роки циркулювали відразу обидва підтипи – H1N1 і H3N2. Саме це дало можливість дослідникам з Університету МакМастер (Канада) вивчити поняття антигенного імпринтингу, повідомляє Університет МакМастер

“Ми вже знали з наших попередніх досліджень, що сприйнятливість до певних підтипів грипу може бути пов’язана з роком народження. Але нове дослідження йде набагато далі в вивченні антигенного імпринтингу”, – заявив провідний автор дослідження з Університету Монреаля Ален Ганьон.

“Попередній імунітет людей до таких вірусів, як грип або навіть коронавірус, може надати величезний вплив на ризик захворювання під час наступних епідемій і пандемій”, – говорить співавтор Метью Міллер.

Читайте ще: Європа повідомляє про збільшення смертності через грип

Робота вчених допоможе в підготовці до чергового сезону грипу, дасть можливість визначити, хто піддаються найбільшому ризику, в залежності від підтипу вірусу.

 

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.