Свинячий грип продовжує забирати людські життя

Грип гуляє по планеті, але пік захворюваності ще попереду

Щонайменше 14 палестинців заразилися вірусом свинячого грипу з вересня, про це в середу оголосило міністерство охорони здоров’я Палестини. Випадки свинячого грипу були зареєстровані на палестинських територіях вперше взимку 2010 року і неодноразово реєструвалися протягом наступних років.

Крім того, 2 людини померли від свинячого грипу і ще вісім були заражені в центральній провінції Іраку Салахудін, повідомило медичне джерело в середу.

Служби охорони здоров’я Ізраїлю також повідомили про значне зростання захворюваності на грип в останні тижні. Згідно зі звітом Центру по контролю захворювань при міністерстві охорони здоров’я, з початку зими десять осіб померло, а 98 знаходяться у важкому стані через ускладнення грипу. 9 з 10 загиблих були заражені штамом H1N1, відомим як збудник “свинячого грипу”.

Грип H1N1 – це дуже заразне гостре респіраторне захворювання, симптоми якого зазвичай включають в себе проблеми з верхніми дихальними шляхами, може викликати важку пневмонію і навіть смерть.

Читайте ще: Свиной грипп продолжает распространяться по Украине

Нагадаємо, за даними Центру громадського здоров’я МОЗ, з початку сезону в Україні зафіксували 19 підтверджених випадків грипу. Якщо раніше переважав вірус А (Н3), то зараз набирає обертів А (Н1) pdm09 – так званий «свинячий грип».