Симптоми знову змінилися: будь-яка «застуда» може виявитися ковідом

Симптоми знову змінилися: будь-яка «застуда» може виявитися ковідом

Нові штами коронавірусу маскуються навіть під кишкові розлади

Черговий різновид «Омікрону» дістався й України.

Як повідомляє МОЗ, лише за перший тиждень жовтня на COVID-19 в Україні захворіло 36 413 осіб, із них 4 194 – діти. Зважаючи на те, що зі зрозумілих причин міністерство не має статистики з тимчасово окупованих регіонів, в реальності ця цифра може бути у рази більшою.

Утім, навіть на не окупованих територіях люди, на жаль, воліють вважати, що коронавірус – це ніщо у порівнянні з війною, тому нема чого зважати на такі «дрібниці». Відповідно, багато хто нехтує вакцинацією («Не на часі!»), легковажно ставиться до відповідних симптомів («Це ж просто застуда!») і, навіть захворівши, не намагається залишитися вдома або хоча б надягати маску («Які ще маски – в нас війна!»).

Натомість така поведінка може стати фатальною не лише для самого хворого, а й для його оточуючих. Як би нам того не хотілося, ковід не може зникнути лише тому, що путін вирішив напасти на Україну: коронавірус, як і раніше, залишається з нами.

Нові симптоми

Як зазначають  лікарі, багатоликий вірус знов підносить нам сюрпризи. Якщо раніше COVID-19 проявлявся здебільшого симптоматикою ГРВІ – кашель, нежить, підвищена температура, ризик розвитку пневмонії – то наразі хвороба може маскуватися ще й під розлади кишково-шлункового тракту, а у важких випадках – навіть спричинити інсульт або інфаркт.

При цьому про такий симптом, як втрата нюху, вже давно не йдеться. Новим «хітом» коронавірусу стали ускладнення, які б’ють по серцево-судинній системі. Причому відбуватися все це може без будь-якого підвищення температури.

Що робити?

  1. Насамперед – вакцинуватися. МОЗ постійно нагадує українцям, що антиковідні вакцини, як і раніше, доступні. Варто вчергове нагадати, що вакцинація не захистить вас від інфікування коронавірусом на сто відсотків, але полегшить перебіг захворювання і значно знизить ризик ускладнень. Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень можна знайти тут.
  2. Заздалегідь підготуватися до епідемічного сезону, подбавши про зміцнення імунної системи. Навіть під час війни в аптеках присутній достатньо широкий вибір профілактичних засобів – зокрема, Імунофлазід ПРО, виготовлений на рослинній основі. Він підтримує функціонування імунної системи та допомагає захищати організм від вірусу навіть у період поширення сезонних захворювань.
  3. Серйозно ставитися до будь-яких симптомів, які нагадують ГРВІ та кишково-шлунковий розлад, і, за можливості, негайно проконсультуватися з лікарем. Він має відправити вас на тестування на COVID-19, яке зараз доступне у двох видах:
  • ПЛР-тест (мазок із носа і ротоглотки, найбільша чутливість – між 7 і 14 днями після інфікування, результат – за 12–48 годин);
  • швидкий тест на антиген SARS-CoV-2 (мазок із носа або носоглотки, використовується на ранніх стадіях захворювання, результат – за 15–30 хвилин).
  1. За можливості, намагайтеся максимально дотримуватися соціальної дистанції у громадських місцях, уникати контакту з хворими та носити маску.
  2. У разі появи симптомів ГРВІ варто розпочати прийом противірусних препаратів прямої дії – що раніше, то краще. Навіть якщо виявиться, що ви підхопили не ковід, а «звичайний» грип або іншу респіраторну вірусну інфекцію, ці захворювання теж можуть відчутно нашкодити вашому здоров’ю, а в найгіршому випадку – навіть призвести до летального наслідку.

І останнє: якщо ви досі вважаєте, що під час війни піклуватися про своє здоров’я недоречно – подумайте про тих, хто вас оточує. Недбале ставлення до себе може призвести до того, що ви станете носієм інфекції – і, відповідно, ходячою небезпекою для всіх навколо. Як попередив ще у серпні міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, якщо захворюваність на COVID-19 знову сягне минулорічних показників, ліжко-місць у лікарнях не вистачить, щоб надавати у потрібному обсязі допомогу пораненим військовослужбовцям. Тож не соромтеся дбати про себе: таким чином ви збережете не лише власне здоров’я, а й медичні ресурси для українських воїнів.