Грип наступає

Тисячі українців вже захворіли на ГРВІ

Захворюваність на грип в Україні

ГРВІ продовжує ширитись Україною. Проте поки що її показники не перевищують минулорічні.

Так, впродовж останнього тижня на гострі респіраторні вірусні інфекції у Волинській області захворіло понад 3 тисячі осіб, із них понад 2 тисячі – це діти до 17 років (68%). Кількість госпіталізованих через ГРВІ становить 78 осіб (2,5% від захворілих, із них 72% діти). Показник захворюваності знаходиться на рівні аналогічного періоду минулого року. Про це повідомляє пресслужба Волинського обласного лабораторного центру.

На Полтавщині протягом минулого тижня, з 30 листопада до 7 вересня, 5 777 людей захворіли на гострі респіраторні інфекції. Про це повідомили на facebook-сторінці ДУ “Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України”. З усієї кількості захворілих 3 785 – діти (65%). Найвищі показники захворюваності фіксують у Полтавському районі та Горішніх Плавнях. Внаслідок ГРВІ госпіталізували 143 хворих.

Окрім того, понад сім тисяч запоріжців захворіли на ГРВІ на минулому тижні, з 29 вересня по 6 жовтня. Про це повідомляє прес-служба Обласного лабораторного центру МОЗ України. На першому тижні жовтня у Запоріжжі зареєстрували 7275 випадків ГРВІ. Таким чином склав 426,7 на 100 тис. населення, що нижче порогового рівня. З усіх захворівших майже 75% – діти до 17 років.

В Одесі захворюваність на ГРВІ та грип поки що знаходиться на сезонному рівні і не перевищує епідпоріг. Про це повідомили в прес-службі Одеської міськради. На даний момент епідпоріг становить 552,1 хворих на 100 тисяч населення.

А от на Донеччині у місті Костянтинівка вчора, 7 жовтня, у всіх школах оголосили карантин через захворювання дітей на ГРВІ. У Костянтинівці епідпоріг щодо ГРВІ серед школярів перевищує норму втричі. Позапланові канікули триватимуть тиждень.

Тим часом на Хмельниччині через менінгіт у двох школах оголошено карантин. Навчання у двох школах Дунаївців призупинене на тиждень. Приводом до закриття навчальних закладів став менінгіт, на який захворіло четверо школярів, повідомляє ye.ua. Загалом, за останні тижні в районі зафіксовано шість випадків захворюваності на цю небезпечну недугу. Двоє дорослих захворіли на менінгіт в одному із сіл Дунаєвецького району. Щодо дітей, то вони наразі госпіталізовані до Хмельницької інфекційної лікарні.

Раніше повідомлялось, що кількість хворих на гострі респіраторні вірусні захворювання в Івано-Франківську за минулий тиждень зросла на 30%. За минулий тиждень в Рівенській області занедужало майже 5 тисяч осіб, серед них 69 % – діти, У Житомирській області на грип та ГРВІ захворіли 6093 особи.

За прогнозами епідеміологів, упродовж наступного сезону на грип та ГРВІ в Україні перехворіє від 4,8 млн до 6,7 млн людей, а найвищі хвилі підйому захворюваності очікуються у грудні та наприкінці січня-початку лютого 2020 року.