В Україні восени вже традиційно зростає кількість хворих на COVID-19

В Україні восени вже традиційно зростає кількість хворих на COVID-19

До квітня очікується високий рівень захворюваності на коронавірусну інфекцію

У вересні МОЗ України вперше від початку війни почало знову оприлюднювати статистику щодо поширення коронавірусної інфекції. Насамперед це пов’язано зі стійким зростанням захворюваності на COVID-19, що відбувається третій рік поспіль приблизно в той самий час.

Збільшення летальних випадків

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін відзначає, що влітку лікарі фіксували менше тисячі госпіталізованих за тиждень. Також ще в серпні незначною була смертність від COVID-19. Це важливі показники, що вказують на зниження ризику інфікування.

Проте з вересня традиційно відбувається зростання захворюваності на COVID-19, що, очікувано, протримається на високому рівні до березня-квітня. Зокрема, зросли основні показники захворюваності дітей, госпіталізації та кількості летальних випадків.

МОЗ України публікує такі дані щодо розповсюдження COVID-19 за минулий тиждень з 11.11 по 17.11.2022 року:

– 6 757 нових випадків (із них 779 дітей),

– 2 940 осіб госпіталізовано,

– 102 летальних випадків.

«Омікрон» залишається небезпечним

Сьогодні одними із найзаразніших і водночас найпоширеніших є підтипи штаму «Омікрон» BA.4 і BA.5. Останні дослідження підтверджують, що ці підтипи можуть обходити захист імунної системи. BA.4 і BA.5 здатні викликати повторне зараження навіть у тих, хто нещодавно перехворів на COVID-19 або був вакцинований. Найчастіші симптоми цих підтипів – біль у горлі, кашель і захриплість.

Основні симптоми COVID-19 незмінні:

– біль у горлі, сухий кашель,

– нежить і закладеність носа,

– підвищена температура тіла,

– інтоксикація організму,

– головний і м’язовий біль,

– сильна втома та слабкість,

– порушення травлення,

– втрата смаку та нюху,

– висип, найчастіше – на руках і ногах.

Чому противірусні препарати прямої дії важливі?

На ранніх етапах захворювання важливо усунути його причину – віруси, і не допустити  зростання вірусного навантаження в організмі людини. Для цього необхідно якомога раніше застосувати терапію препаратами, які безпосередньо діють на патогени. МОЗ  України в Протоколі  «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)» рекомендує призначати амбулаторним  пацієнтам з COVID-19 при легкому та середньому перебігу захворювання саме противірусні препарати прямої дії. Сьогодні достатню доказову базу мають противірусні препарати на основі флавоноїдів. Їхня дія спрямована на структуру вірусної частинки – фермент, який є тільки у вірусу і відсутній в клітині людини, що відповідає за копіювання генома, – ДНК-полімеразу в ДНК-вірусів і РНК-полімеразу в РНК-вірусів. Таким чином вдається перервати цикл вірусного розмноження на етапі створення копій генетичного матеріалу, ДНК і РНК, для майбутніх нащадків, фактично зупиняючи його. Переривання внутрішньоклітинного розмноження вірусу в даному випадку означає переривання інфекційного процесу і прискорення очищення організму від вірусу.

Як запобігти ускладненням COVID-19?

Щоб зменшити симптоми інтоксикації при COVID-19 та підтримати імунну систему, можна приймати загальнозміцнюючі препарати. Одним із таких засобів є ВІТАРГІН – дієтична добавка до повноцінного раціону. Діючі речовини ВІТАРГІНУ – амінокислота аргінін та ліпотропна речовина бетаїн  – впливають на імунну систему, мають антибактеріальні та протигрибкові властивості, а також виконують протизапальну дію і запобігають тромбоутворенню. Прийом ВІТАРГІНУ під час захворювання ГРВІ, в тому числі COVID-19, забезпечить організму можливість легше перенести вірусну інфекцію, подолати інтоксикацію і захистити від токсичного впливу печінку та інші органи, зберегти роботу й живлення на клітинному рівні.

Часто після коронавірусної інфекції навіть через декілька місяців спостерігаються такі неврологічні розлади, як депресія, безсоння, зниження когнітивних здібностей. Запобігти або зменшити вплив негативних наслідків COVID-19 допоможуть біологічно активні речовини, що входять до складу препарату ВІТАСЕД. Екстракти валеріани, пустирника і глоду мають седативний ефект, знижують збудливість центральної нервової системи, сприяють нормалізації артеріального тиску та діяльності серцево-судинної системи. Препарат покращує засинання, проявляє спазмолітичні та снодійні властивості.

Прийом загальнозміцнюючих та імуностимулюючих препаратів здатний запобігти постковідному симптому, або «довгому ковіду», який у випадку коронавірусної інфекції може бути досить тривалим.