В Європі прогресує свинячий грип, а в Україні вже заявили про початок важкого сезону

Спостерігається сплеск пандемічного свинячого грипу типу А, який вважається найнебезпечнішим для людини

Ізраїль, Португалія, Сполучене Королівство (Шотландія) і Фінляндія повідомляють про широке

поширення активності грипу. Про це інформує Європейське регіональне бюро ВООЗ.

Активність грипу продовжує зростати по всій Європі. За даними за тиждень, яка закінчилася 29 грудня, 246 дозорних зразків дали позитивний результат на віруси грипу: 62% – тип А; 38% – тип В. Були субтиповані 130 вірусів грипу типу А: з них 72% визначені як A (H1N1) pdm09, 28% – як A (H3N2).

Крім того, за даними за тиждень віруси грипу були виявлені в 1703 зразках з недозорних джерел, таких як лікарні, школи, заклади первинної допомоги.

Читайте ще: Набридливий кашель у дитини – непростий симптом

Тим часом, кількість хворих стрімко зростає в нашій країні. В основному грип бушує в західних і центральних областях України.

Завідуюча кафедрою інфекційних хвороб національного медичного університету імені Богомольця Ольга Голубовська заявила про те, що в Україні “розпочався сезон важкого грипу”. Вона попередила, що грип – це непередбачувана хвороба, яка розвивається дуже швидко.

“Страшно, коли буквально за кілька днів ми втрачаємо молодих, активних людей від стану, якому можна потенційно запобігти … Інформація про важких хворих зараз надходить найчастіше з західних і центральних регіонів України, є смертельні випадки, найближчим часом ми дізнаємося про їх зростання. І це незважаючи на те, що епід. пороги поки НЕ перевищені. У важких хворих, на жаль, часто тестується грип H1N1/pdm09, згідно даних нашого ЦГЗ “- написала медик в Facebook.