Вакцина від грипу з рослин пройшла масштабні випробування

Вакцина від грипу з рослин пройшла масштабні випробування

Вчені розробили нову вакцину від грипу на основі тютюнових рослин, яка показала хороші результати

У журналі The Lancet описуються два етапи третього дослідження ефективності вакцини проти грипу з рекомбінантними чотирьохвалентними вірусоподібними частками (QVLP): одне серед дорослих у віці 18-64 років, друге- серед літніх людей у віці 65 років і старше.

Перше дослідження було проведено в 73 центрах, друге – в 104 центрах як в Азії, так і в Європі і Північній Америці.

У дослідженні в групі 18-64 років, взяли участь понад 10 тисяч осіб Половина учасників отримала вакцину, інші -плацебо.

Дослідження не досягло своєї основної кінцевої мети – 70% абсолютної ефективності вакцини. Щеплення захистило приблизно третину учасників від штамів вірусу, які поширені взимку в Північній півкулі. Проте, це результати, які показують й інші поширені вакцини.

У дослідженні серед людей старше 65 років були задіяні майже 13 тисяч учасників.

Вакцина на основі рослин викликала меншу реакцію антитіл у літніх людей, але вона активувала значне збільшення імунних клітин.

Читайте ще: В Європі переважає циркуляція вірусу грипу типу А

Ці роботи є першими великомасштабними дослідженнями вакцини рослинного походження. Разом вони показують, що вакцина QVLP, отримана з рослин, може забезпечити значний захист від респіраторних та грипоподібних захворювань, що викликаються вірусами грипу у дорослих. Вакцина QVLP добре переносилася, і в учасників, які отримали її, не виникло серйозних побічних ефектів.