Вчені назвали мікроби носогорлової системи, котрі заважають людині захворіти грипом

Вчені назвали мікроби носогорлової системи, котрі заважають людині захворіти грипом

Грип вважається основною причиною захворюваності та смертності в усьому світі

Вакцинація поки що не допомагає кардинально виправити цю ситуацію, тому вчені вивчають різноманітні профілактичні методи для зниження захворюваності. Наприклад, лікарів зацікавило те, як мікроби, що живуть у роті й носі кожної людини, можуть вплинути на сприйнятливість до вірусу. Можливо, хворіють тільки люди з якимось певним складом мікрофлори? Останні дослідження цього питання опубліковані в журналі PlosOne. 

Учені провели дослідження в Нікарагуа, вивчаючи поширення грипу в сім’ях з родинними зв’язками (усього було 717 учасників). Основою вивчення став мікробіом дихальних шляхів – складні мікробні співтовариства, які відіграють важливу роль у формуванні імунітету свого хазяїна. Результати дослідження виявилися пізнавальними та перспективними.

Читайте ще: ТОП-5 малоефективних методів боротьби з вірусом грипу

Виявлено, що бактерії роду Alloprevotella і Prevotella сприяють зараженню грипу (підвищують імовірність передачі в межах родини). Але коли ніс і горло заселяли Bacteroides vulgatus, результат виявився протилежним.

Вказане дослідження цікаве й тим, що перші бактерії частіше зустрічалися у дітей і людей похилого віку (одне з пояснень, чому зазначені категорії частіше хворіють на грип). Також мікробіом у носі та горлі постійно змінюється за своїм складом, коли людина хворіє грипом. Хоча робити висновки про те, що заселення конкретними бактеріями допоможе запобігти грипу ще зарано, учені вже планують створення «бактеріальної» таблетки. Імовірно, це буде природний спосіб захисту від складного вірусу за аналогією щодо поліпшення мікробіома кишечника, коли ми заселяємо його корисною мікрофлорою.