23 міфи про коронавірус

23 міфи про коронавірус

Оскільки коронавірус  залишається лідером новин, це сприяє поширенню безлічі неправдивої інформації.

Портал medicalnewstoday зібрав і опублікував  неправдиві міфи про коронавірус, на які часто можна натрапити в соціальних мережах, а також за їх межами.

1. Розпилення хлору або алкоголю на шкіру вбиває віруси в організмі

Розпилення алкоголю або хлору може заподіяти шкоду, особливо якщо речовини потраплять на слизові оболонки очей і рота. Хоча в деяких випадках люди використовують їх для дезінфекції поверхонь, але на шкіру наносити не можна, оскільки ці продукти не вбивають віруси в організмі.

2. Тільки люди похилого віку знаходяться в небезпеці

SARS-CoV-2, як і інші коронавіруси, може інфікувати людину будь-якого віку. Однак люди похилого віку або ті, хто має хронічні захворювання, наприклад, діабет або астму, з  ймовірніше можуть захворіти і отримати серйозні ускладнення.

3. Діти майже не хворіють COVID-19

Заражаються усі вікові групи. Доки більшість випадків зареєстровано серед дорослих, але діти не захищені. Фактично, дані показують, що діти також заражаються, але мають, як правило, менш виражені симптоми.

4. COVID-19 схожий на грип

SARS-CoV-2 викликає захворювання, яке дійсно має симптоми, подібні до грипу – біль, лихоманка і кашель. Так само і COVID-19, і грип можуть протікати в легкій і тяжкій формі, в окремих випадках зі смертельним результатом. Обидва можуть також призвести до пневмонії. Проте, COVID-19 вважається більш серйозним. Рівень смертності становить 1-3%.

5. Всі з COVID-19 вмирають

Це твердження не відповідає дійсності. Як уже згадувалося, COVID-19 смертельний тільки для невеликого відсотка людей. У недавньому звіті Китайського центру з контролю і профілактики захворювань зазначається, що 80% випадків COVID-19 були легкими.

6. Кішки і собаки поширюють коронавірус

На сьогодні мало доказів того, що SARS-CoV-2 може заразити кішок і собак. Проте, в Гонконзі шпіц, власник якого хворів COVID-19, заразився, хоча у собаки не було ніяких симптомів. Вчені обговорюють важливість цього випадку, але підкреслюють, що вірус передається від людини людині.

7. Маски для обличчя захищають від коронавируса

Медичні працівники використовують професійні маски, які щільно прилягають до обличчя. Однак одноразові маски не здатні забезпечити таким захистом: вони не прилягають до обличчя, краплі можуть потрапити в рот і ніс, а крихітні вірусні частинки проникають безпосередньо через матеріал. Однак, носіння маски хворим респіраторною інфекцією, допоможе захистити інших від зараження.

8. Сушарки для рук вбивають коронавірус

Сушарки для рук не вбивають коронавірус. Кращий спосіб захистити себе і оточуючих від вірусу – мити руки водою з милом або дезінфікуючими засобами на спиртовій основі.

9. SARS-CoV-2 – це видозмінена форма застуди

Коронавіруси це велике сімейство вірусів з загостреними білками на поверхні. Деякі з них використовують людей як господаря і провокують застуду. Інші коронавіруси, такі як SARS-CoV-2, вражають в основному тварин. І близькосхідний респіраторний синдром (MERS), і важкий гострий респіраторний синдром (SARS) почалися у тварин і поширилися на людей.

10. Щоб заразитися вірусом, досить 10 хвилин

Чим довше хтось знаходиться поряд з інфікованою людиною, тим більша ймовірність того, що він заразиться вірусом. Але заразитися можна і менше, ніж за 10 хвилин.

11. Полоскання носа фізрозчином захищає від коронавірусу

Немає доказів того, що промивання носа фізрозчином захищає від респіраторних інфекцій. Деякі дослідження показали, що цей метод зменшує симптоми гострих інфекцій верхніх дихальних шляхів. Вчені не виявили, що він знижує ризик зараження.

 

Читайте ще: Обережно грип. Імунолог розповів, що робити в перші години після зараження вірусом

 

12. Можна захиститися, якщо полоскати рота відбілювачем

Немає даних про те, що полоскання відбілювачем може бути корисним. Відбілювач викликає корозію і призводить до серйозних пошкоджень.

13. Антибіотики вбивають коронавірус

Антибіотики вбивають тільки бактерії, вони не вбивають віруси.

14. Теплові сканери можуть діагностувати коронавірус

Теплові сканери можуть визначити, чи є у кого-то підвищена температура. Варто пам’ятати, що сезонний грип також викликає жар. Крім того, симптоми COVID-19 можуть з’являтися через 2-10 днів після зараження. Це означає, що у людини, інфікованої вірусом, може спостерігатися нормальна температура протягом кількох днів.

15. Часник захищає від коронавірусів

Деякі дослідження стверджують, що часник має антибіотичні властивості. Тим не менше, немає ніяких доказів того, що він захищає людей від COVID-19.

16. Посилки з Китаю можуть поширювати коронавірус

З попередніх досліджень коронавірусів, включаючи SARS і MERS, аналогічних SARS-CoV-2, відомо, що вірус не виживає на листах або посилках протягом тривалого часу. Коронавірус гине на поверхнях, продуктах або упаковці, які знаходяться в дорозі кілька днів або тижнів при постійно змінного навколишнього температурі.

17. Домашні засоби можуть вилікувати і захистити від COVID-19

Ніякі домашні засоби не захищають від COVID-19, включаючи вітамін С, ефірні масла, колоїдне срібло, кунжутне масло, часник і вживання води кожні 15 хвилин.
Найкращий підхід – регулярний режим миття рук і уникнути місць, де можуть перебувати нездорові люди.

18. Чи можна заразитися коронавірусом вживаючи китайську їжу.

Ні, не можна.

19. Зараження коронавірусом можливо через сечу і кал

На думку професора Джона Едмундса з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини в Великобританії, це навряд чи: «Використовуючи сучасні високочутливі механізми виявлення, ми можемо побачити ці віруси в калі. Але виявлені таким чином віруси, нешкідливі для інших, оскільки були знешкоджені ще всередині нашого організму ».

20. Вірус помре навесні, коли температура повітря підвищиться

Деякі віруси, наприклад, застуди і грипу, легко поширюються в холодні місяці. Але це не означає, що вони повністю зникають, коли погодні умови стають м’якше. В даний час вчені не знають, як зміни температури вплинуть на поведінку SARS-CoV-2.

21. Коронавірус – найсмертоносніший вірус, відомий людині

Хоча SARS-CoV-2 виглядає більш небезпечним, ніж грип, це не самий смертоносний вірус, з яким стикаються люди. Інші, такі як Ебола, мають більш високий рівень смертності.

22. Вакцини проти грипу і пневмонії захищають від COVID-19

Оскільки SARS-CoV-2 відрізняється від інших вірусів, жодна з існуючих вакцин не захищає від інфекції.

23. Вірус виник в лабораторії в Китаї

Незважаючи на безліч інтернет-чуток, немає ніяких доказів. Деякі дослідники вважають, що SARS- CoV-2 перейшов до людей від ящерів. Інші думають, що він міг перейти від кажанів, як у випадку з атиповою пневмонією.