Аптечка з ліками для дитини: що має бути на випадок застуди?

Аптечка з ліками для дитини: що має бути на випадок застуди?

Щоб в останній момент не бігти в аптеку за ліками від застуди, грипу чи COVID-19, краще укомплектувати аптечку з ліками для дитини заздалегідь, пише smartmama

Ліки для зниження температури

Застуда часто супроводжується підвищеною температурою, тому важливо тримати напоготові жарознижувальні засоби, що підходять для дітей. Вони зазвичай представлені у формі сиропу або свічок для найменшеньких. Що обрати:

  • парацетамол – підходить для зниження температури у малюків. Може застосовуватися при лихоманці та легких болях
  • ібупрофен – також має протизапальну дію, тому може бути корисним у випадках, коли застуда супроводжується болем у горлі чи м’язах.

Слід знати, що МОЗ України не рекомендує вживати популярну раніше ацетилсаліцилову кислоту (аспірин) для зниження температури у дітей. При її застосуванні може виникнути синдром Рея, що спричиняє такі ускладнення, як печінкова недостатність та енцефалопатія.

Засоби для лікування нежиті

Нежить – один із найпоширеніших симптомів застуди. Щоб полегшити дихання малечі, важливо мати в аптечці препарати для зволоження та очищення носа. Що обрати:

  • фізіологічний розчин – використовується для промивання носа, щоб зволожити слизову та полегшити дихання
  • спреї з морською водою – допомагають ефективніше виводити слиз і відновлюють носове дихання
  • судинозвужувальні краплі – слід застосовувати обережно та лише за призначенням лікаря, оскільки вони можуть викликати звикання.

А от що не слід робити, так це використовувати антибіотики без консультації з педіатром. Центри з контролю та профілактики захворювань в США нагадують, що антибіотики неефективні проти вірусів, що викликають застуду або нежить, навіть якщо слиз стає густим, жовтим чи зеленим. Під час одужання бактерії, які природно мешкають у носі, можуть змінювати колір слизу на зеленуватий. Це цілком нормально і не є показником того, що дитині потрібні антибіотики.

Ліки для полегшення болю в горлі

Запалене горло може стати причиною дискомфорту і болю при ковтанні. Для дітей є безпечні засоби, які допоможуть зменшити запалення і заспокоїти горло. Що обрати:

  • спреї та розчини для полоскання з протизапальною дією (РотоканХлорофіліпт, Тантум Верде, Гексорал тощо)
  • таблетки для розсмоктування – варіант для дітей старшого віку, що допомагає полегшити біль і пом’якшити горло. (Лізак, Фарингосепт, Імудон, Стрепсілс)

Охорона здоров’я Нової Зеландії також рекомендує як полоскання звичайний солоний розчин і трохи екзотичний для українців метод розсмоктування кубиків льоду для «пом’якшення» горла.

Противірусні препарати прямої дії

Звісно, слід укомплектувати аптечку не лише ліками від симптомів ГРВІ, а й противірусними препаратами, що допомагають боротися із самою причиною застуди – вірусами. Це засоби, які безпосередньо діють на віруси і блокують їх розмноження в організмі. Наприклад, противірусні препарати на основі флавоноїдів, а саме сироп Флавовір.

Це противірусний сироп на рослинній, який можна застосовувати вже з перших днів життя. Він має широкий спектр противірусної дії, пригнічує внутрішньоклітинне розмноження та сприяє зниженню вірусного навантаження на дитячий організм. Також,  забезпечує захист слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, сприяючи відновленню місцевого імунітету.

Слід пам’ятати, що противірусні препарати ефективні, якщо почати їх прийом одразу після появи перших симптомів. Тому одразу повідомте лікаря про симптоми захворювання і загальний стан, щоб він мав можливість призначити раннє лікування та запобігти ускладненням.

Протиалергічні засоби

У деяких випадках нежить або кашель можуть бути наслідком алергічної реакції. У вашій аптечці варто мати антигістамінний препарат, який підходить для дітей відповідно до віку та рекомендований педіатром. Він допоможе зняти набряк слизових оболонок і полегшить дихання.

  • Феністил (диметинден) — доступний у вигляді крапель, дозволений для дітей від 1 місяця.
  • Зіртек (цетиризин) — антигістамінні краплі для дітей від 6 місяців.
  • Еріус (дезлоратадин) — у вигляді сиропу, рекомендований для дітей від 1 року. Використовується для лікування алергічного риніту та кропив’янки.

Оральні регідратанти

Застуда, особливо якщо супроводжується високою температурою або блювотою, може призвести до зневоднення. Розчини для регідратації допомагають відновити баланс рідин і електролітів у дитячому організмі. Вони можуть бути незамінними, якщо дитина відмовляється пити достатньо води. Це може бути:

  • Регідрон — порошок для приготування розчину, який відновлює електролітний баланс. Придатний для дітей різного віку.
  • Гідровіт — порошок, який містить необхідні електроліти і глюкозу. Він підходить для маленьких дітей, особливо при зневодненні через лихоманку чи кишкові інфекції.
  • Ораліт — препарат, який також доступний у вигляді порошку для розчину. Рекомендується для використання при дегідратації будь-якого ступеня.

Вітамін С та інші вітаміни

Для підтримки імунітету під час застуди можна давати дитині вітамін С або полівітаміни. Однак не варто перевищувати рекомендовану дозу і вважати, що вітаміни замінять інші методи лікування.

Пам’ятайте, що зібрана правильно домашня аптечка – це ключ до швидкої та ефективної допомоги дитині у разі застуди. Але не займайтеся самолікуванням, за перших ознак захворювання зверніться до лікаря і лише він може призначити препарати для лікування.

 

4 thoughts on “Аптечка з ліками для дитини: що має бути на випадок застуди?

  1. A MOTHER HAD THREE V!RG!N$: Three daughters, all fresh-faced vi!g!n$, were due to tie the knot in rapid succession. Their mother, a tad concerned about their romantic debuts, slyly asked each to send a one-word honeymoon postcard describing their, ahem, marital “fun.” The first postcard, “sun-k!ssed” from Hawaii, arrived two days later: “Nescafé.” Mom, puzzled, grabbed the coffee jar. It declared, “Good to the last drop.” Blushing but pleased, she knew daughter number one was brewing something sweet…… The second postcard mailed a week later from Vermont, read: “D!ckson in my Pu$$y…… Click my name for FULL STORY.

Comments are closed.