Чернівецькі лікарі заявили, що через АМКУ залишилися без гуманітарної допомоги – Відкритий лист

У розпорядження редакції  БукІнфо потрапив “Відкритий лист” медиків, укладений працівниками Чернівецької обласної клінічної лікарні. Під листом стоять особисті підписи багатьох медиків цього закладу та його офіційна печатка (скрін наприкінці новини).

У Відкритому листі наголошується, що донедавна медичні заклади могли звернутися для захисту лікарів безкоштовним противірусним препаратом “Протефлазід” до розробника і виробника таких ліків – компанії «Екофарм».
Адже, як відомо, Буковина стала першим і довший час була найзначнішим вогнищем пандемії Сovid-19. Одночасно всю весну 2020 (як і кожного) року тривала сезонна епідемія ГРВІ, грипу, лишалися й лишаються влітку поширеними інші вірусні захворювання.

Відтак чернівецькі лікарі у перші ж дні після виявлення коронавірусної інфекції у Буковині скористалися можливістю замовлення гуманітарної допомоги – благодійних партій препарату «Протефлазід».

У Відкритому листі медики визначають Протефлазід як «вивчений та випробуваний практикою клінічного застосування впродовж багатьох років».

«Однак з певних причин – продовжують автори листа – лікарі… втратили можливість безкоштовно отримати такі необхідні противірусні препарати, які здатні захистити їх від респіраторних вірусних інфекцій».

Неназваною у листі причиною припинення поставок благодійної допомоги лікарям, судячи з усього, є штраф, накладений у липні 2020 року на «Екофарм» Антимонопольним комітетом України. Зокрема, АМКУ мав претензії до фармкомпанії саме за її гуманітарну діяльність, розгорнуту на самому початку пандемії. Антимонопольний Комітет стверджує, що безкоштовна поставка Протефлазіда лікарням начебто сприяє зацікавленості «невстановленого кола осіб» і порушує конкурентне законодавство. Після цього «Екофарм» оголосив про вимушене припинення гуманітарної діяльності і вибачився за це перед українськими лікарями.

Натомість медпрацівники обласної клінічної лікарні – автори листа – наполягають, що державні органи мають інакше ставитись до ініціаторів гуманітарної допомоги лікарям у вигляді безкоштовної поставки для них противірусного препарату.

«Вважаємо, що за будь-яких обставин держава має сприяти благодійній діяльності та підтримувати суб’єктів господарювання, які займають активну громадянську позицію і беруть посильну участь у боротьбі з пандемією та допомагають лікарям», – йдеться у листі.

Лікарі Буковини у своєму Відкритому листі закликають також до реакції й медиків інших регіонів, які так само збентежені несподіваним обмеженням держорганами благодійної діяльності на користь лікарів, які наразі залишились без профілактичного противірусного засобу через незрозумілу позицію АМКУ.