Що об’єднує грип, COVID-19, вітрянку, краснуху, герпес, поліомієліт, кір, свинку? Правильно! Це їхня вірусна природа походження. Добре знайомі з дитинства ГРВІ та застуди «косять» не через морозиво взимку, протяг чи переохолодження, а саме через вірус
Отже, серед «найпопулярніших» вірусних захворювань, з якими дітям доводиться контактувати найчастіше – це застуда, ГРВІ, грип. Вони викликаються вірусами – паразитичними системами, які можуть жити та розмножуватися лише в організмі (рослин, тварин, людей). Шляхи потрапляння вірусу всередину різні: повітряно-крапельний, контактний, трансплацентарний (в утробі від матері до дитини), статевий і під час переливання крові. Найчастіше віруси грипу чи застуди передаються повітряно-крапельним шляхом. Опиняючись у клітині, патоген починає активно розмножуватися, а в цей час людина відчуває перші симптоми хвороби.
Заразні та небезпечні
Через схожість симптомів хвороби іноді можна сплутати. І переносячи навіть застуду на ногах, організм отримує дозу навантаження: звичайна життєдіяльність плюс боротьба з вірусом призводять до ослаблення імунітету. Організм просто не встигає швидко відновлювати сили. Без перебільшення – через це легка недуга може перерости у важке захворювання з ускладненнями. Також перебіг хвороби залежить від порції (кількості) вірусів, що потрапили до організму, наявності захисту вакциною та стану імунної системи.
Наприклад, після грипу імунітет дуже ослаблений, тому є висока ймовірність незабаром знову захворіти на… грип. Адже цю недугу викликають різні підтипи і варіанти вірусу, проти яких організм не має імунітету. Грип небезпечний своїми ускладненнями (пневмонією та серцевою недостатністю) для дітей до 5 років, осіб старше 65 років, діабетиків, астматиків і вагітних.
Так само не треба применшувати вплив ГРВІ. У дітей як ускладнення може виникнути обструктивний бронхіт (через вузькі дихальні шляхи та схильність до набряку слизових оболонок). Якщо не лікувати вірусну інфекцію, то до неї легко приєднується бактеріальна. Часто ГРВІ закінчується гайморитом або отитом. Рідко, але впливає на серце, нирки та нервову систему.
Також нехтування лікуванням на початку захворювання активує наявні хронічні хвороби, які могли не нагадувати про себе останніми роками.
Цікаво, що…
- За даними ВООЗ, грип посідає перше місце за кількістю смертей серед вірусних інфекцій.
- За розміром вірус у 50 разів менший, ніж бактерія (20–400 нм).
- Для життєдіяльності вірусу потрібен живий організм, зокрема, і людський. Для свого розмноження вірус використовує клітини.
- Слово «вірус» з латини перекладається як «слиз, отрута».
- Найшвидше здатен змінюватися вірус грипу (це пояснює, чому досі не винайшли єдиної вакцини проти грипу). Саме «завдяки» мутації визначається шкідливість вірусу та його можливість призводити до пандемій.
- Більш вразливі до вірусних захворювань люди зі слабким чи ослабленим імунітетом.
- Науковцям відомо менше 1% вірусів, що існують на Землі.
Хвороб багато, а засобів боротьби з ними – ні
Першим правильним кроком для убезпечення від хвороби буде вакцинація, зокрема, від грипу.
Читайте ще: Як налаштувати сон в іншому часовому поясі
Читайте ще: Як налаштувати сон в іншому часовому поясі
Другим – це щоденна гігієна, про яку так багато говорять, але не дотримуються. Значно знижують ризик підхопити застуду, ГРВІ або грип соціальна дистанція, регулярне миття рук, чхання у згин ліктя, не торкання руками обличчя, провітрювання приміщень, збалансоване харчування та повноцінний сон. Про це варто не лише знати, а й дотримуватися.
Третім – використовувати допомогу для профілактики вірусних захворювань, а, отже, знижувати ризики отримання ускладнень, та у випадку захворювання на грип та ГРВІ – приймати Флавовір. Цей універсальний сироп для дітей (дозволений з перших днів життя) та дорослих часто шукають в аптеках у сезон вірусних захворювань. У його складі рослинні компоненти, що м’яко та ефективно стимулюють організм боротися з вірусами.
Уважність до здоров’я дитини і піклування про неї допоможуть батькам зробити так, щоб малеча хворіла значно менше.