Біологічний процес старіння: як зберегти молодість

Біологічний процес старіння: як зберегти молодість

У певний період свого життя кожна жінка бачить у дзеркалі перші ознаки старіння. Вік та негативні зовнішні фактори – причини накопичення вільних радикалів та передчасного старіння. Зупинити цей процес неможливо. А от відтермінувати та пригальмувати цілком реально

Біологічний процес старіння ще називають інфламейджингом, пише smartmama. Він з’являється внаслідок хронічного слабо вираженого системного запалення (або реакції). Проявляється поступовим зниженням адаптаційних можливостей організму. Тому з віком люди більш схильні до недуг і хворобливих станів. Перші ознаки вікових змін організму проявляються ззовні на шкірі – найбільшому органі людського тіла. Сприяють швидкому старінню шкіри такі подразники, як віруси, стрес, сонце, відсутність догляду за собою, погана екологія та неправильне харчування.

В інфламейджингу є важливий нюанс – темп. Його можна і треба сповільнювати, особливо, якщо процес почався передчасно.

Що ж відбувається?

Якщо не заглиблюватися у медичну термінологію, то пояснити цей процес можна так: запальні реакції виникають у відповідь на подразники (наприклад, на пошкодження тканини або появу патогенів в організмі). Плюс погіршує стан і збільшує концентрацію запалень надмірна вага, малорухливий спосіб життя, хронічні хвороби. З часом і з віком це накопичує «молекулярне сміття» і призводить до старіння. Зокрема, і до передчасного. Саме у такий момент жінка помічає зміни, що відбуваються з її шкірою – тьмяний колір, зморшки, судини, набряки, надмірна сухість, втрата пружності. Вони свідчать про те, що незворотний процес запущено.

Шляхи antiage терапії

Подовжити молодість та сповільнити процес інфламейджингу шкіри може комплексний підхід. Оскільки процеси старіння протікають на клітинному рівні, то і розпочинати потрібно звідти.

  • Ревізія раціону

Мінімізувати вживання кофеїну, алкоголю і солодощів. Кофеїн та алкоголь зневоднюють шкіру, а цукор викликає запальні процеси. Для здорового клітинного обміну і пружності шкірі потрібні омега-3 кислоти, а також вітаміни А (потужний антиоксидант, що уповільнює старіння) і Е (зволожує і захищає шкіру від пошкодження вільних радикалів). Для цього на тарілці регулярно мають з’являтися жирні види риб (лосось, скумбрія, оселедець), авокадо, горіхи, насіння соняшника, батат, шпинат.

  • Зволоження

Ззовні – кремом (зранку та ввечері), а зсередини – водою. Необов’язково насильно вливати у себе по 2 літри води. Пити потрібно стільки, скільки організм потребує (це у кожної жінки індивідуально).

  • Додаткове підживлення дієтичними добавками

Це допоможе швидше досягти мети – покращить стан шкірного покриву. Але, обираючи дієтичну добавку, варто звертати увагу на:

  • Склад, який має бути простим. Чим менше складників, тим краще.
  • Дію, що здатна нормалізувати кровообіг та обмінні процеси у шкірі, покращити її стан і вивести токсини.
  • Компоненти – не потрібно купувати добавку з вітамінами чи мікроелементами, які можна отримати з їжі. Доцільно обирати ті, що не продукуються в організмі й тому існує потреба у їхньому надходженні з дієтичними добавками. Наприклад, такою є важлива амінокислота, що поліпшує жіноче здоров’я, аргінін. Цей нутрієнт організм виробляє частково, тому є необхідність обрати дієтичну добавку, що містить цю амінокислоту.  Наприклад ВІТАРГІН, дієтична добавка до повноцінного раціону харчування. У його складі лише два компоненти. Перший – амінокислота аргінін, що стимулює вироблення колагену, який відповідає за протидію ранньому старінню шкіри, розгладжує зморшки, створює ефект ліфтингу та освіжає колір шкіри. Другий компонент – ліпотропна речовина бетаїн. Він захищає клітини шкіри від зневоднення та збагачує їх киснем. Завдяки цьому шкіра стає більш гладенькою, зволоженою, швидко зникають подразнення, запускається процес регенерації.
  • Уникати потрапляння сонця на шкіру. Засмага сонячна чи в солярії – це прямий шлях до зморшок і втрати тонусу. Тому щоденне використання крему з УФ-фільтром (навіть у хмарну погоду взимку!) має бути обов’язковим.
  • І найприємніше після зміни способу життя – арсенал б’юті індустрії: щоденне використання правильно підібраних засобів для домашнього догляду, а також регулярне проведення косметологічних процедур з омолодження та очищення шкіри (професійні пілінги, лазери, ін’єкції тощо).