Чому важливо виявляти і лікувати запальні процеси

Чому важливо виявляти і лікувати запальні процеси

Своєчасна діагностика та лікування запальних процесів зменшують ризик виникнення хронічного захворювання

Група міжнародних учених після проведення спеціальних досліджень виявила, що причиною 50% смертей у світі стали захворювання, викликані запальними процесами. Запалення – це природна відповідь імунної системи, що допомагає боротися із захворюваннями та інфекціями. Проте, якщо запалення переходить у хронічну форму, це приводить до потенційно смертельних захворювань.

У статті, опублікованій в журналі Nature Medicine, учені описують вплив тривалого і важкого запалення в організмі на хвороби серця, нирок, печінки, нервової системи, а також на розвиток раку та діабету, пише sciencedaily.com

Доступна і правильна діагностика з відповідним лікуванням хронічних запалень можуть сприяти не тільки збільшенню тривалості життя, але й зменшенню кількості хронічних захворювань у світі.

На думку Джорджа Славича, директора Лабораторії дослідження стресу Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, важливо донести людям інформацію про фактори ризику при наявних хронічних запальних процесах. До них відносяться: ожиріння, низька фізична активність, соціальна ізоляція, постійний стрес і безсоння. Виявивши в себе ці ознаки, люди самостійно можуть упоратися з ними. Адже на появу хронічних запалень впливають соціальні фактори, екологія, а також спосіб життя.

Читайте ще: Иммунолог рассказала о лучших современных лекарствах от гриппа

Джордж Славич уважає, що надалі його дослідження має фокусуватися на ідентифікації нових маркерів, які дозволять лікарям відслідковувати, діагностувати і лікувати хронічні запалення. Наразі відомо лише кілька таких індикаторів, серед яких С-реактивний білок. Учений переконаний, що існують сотні інших маркерів, які можуть свідчити про наявність хронічного запалення.

«Важливо знати, що запалення викликає проблеми не тільки з фізичним здоров’ям, але й із психічним, а це приводить до тривожних розладів, депресії, посттравматичного розладу, шизофренії, суїциду тощо»,  – відзначає Славич.