Учені відкоригували раціон середземноморської дієти, щоб подбати про довкілля

Учені відкоригували раціон середземноморської дієти, щоб подбати про довкілля

Дієта також має збільшити кількість прихильників здорового харчування

Австралійці вважаються чи не найбільшими споживачами м’яса у світі. Середньостатистичний житель Австралії з’їдає близько 100 кг м’яса в рік. При цьому більшість із них хочуть вживати здорову їжу і одночасно піклуватися про навколишнє середовище. Річ у тому, що в процесі виробництва червоного м’яса відбувається викид парникових газів. Тому виникла дилема, як зберегти баланс між кулінарними звичками і не шкодити здоров’ю та природі, пишет  sciencedaily.com

На думку вчених університету Південної Австралії, австралійці можуть бути здоровими і вживати м’ясо, використовуючи нову версію середземноморської дієти, спеціально адаптовану під австралійські смакові рецептори. Замість яловичини, пропонується включити до щотижневого раціону 2-3 порції пісної свинини, під час приготування якої виділяється набагато менше парникових газів і за смаковими властивостями Med-Pork не поступається іншим видам м’яса. Загалом типова середземноморська дієта складається з маслинової олії холодного віджиму, фруктів, овочів, горіхів, насіння, бобових, цільнозернового хліба, макаронів, помірного споживання риби і червоного вина, а також низького споживання червоного м’яса, солодощів і оброблених продуктів.

Читати ще: Набридливий кашель у дитини – непростий симптом

Таке спостереження виникло неспроста – учені дослідили на когнітивне здоров’я та ризик серцево-судинних захворювань групу людей 45-80 років, які дотримувалися Med-Pork і низькожирової дієти. У результаті в прихильників дієти Med-Pork показники розумового здоров’я виявилися кращими. На підставі цього лікарка Олександра Вейд із університету Південної Австралії стверджує, що нова Med-Pork дієта має більше переваг для австралійців. «Середземноморська дієта широко відома, як найбільш здорова дієта у світі, яка до того ж позитивно впливає на серцево-судинну систему і розумове здоров’я. Людям, які живуть на Сході, прийняти цю дієту буде складніше через культуру харчування, де існує обмеження на червоне м’ясо», – зазначає лікарка Вейд.

«Включаючи свинину до середземноморської дієти, ми одночасно розширюємо коло її споживачів і поліпшуємо якісний вплив на розумові здатності. Це особливо корисно для людей старшого віку, серед яких поширене таке захворювання, як деменція. Отже для Австралії Med-Pork дієта – це відмінний елемент здорового способу життя, де деменція одна з основних причин, що приводять до інвалідності та смерті. З урахуванням того, що при виробництві свинини відбувається менше викидів парникових газів, ніж при виробництві яловичини, Med-Pork дієта відповідає всім вимогам: смак, здоров’я й навколишнє середовище», – додає лікарка Вейд.

Згідно ВООЗ, до 2050 року кількість людей віком 60 років і старших перевищить кількість дітей віком до п’яти років. Інша статистика ВООЗ стверджує, що серцево-судинні захворювання посідають перше місце серед причин смертності, а деменція – одна з основних факторів інвалідності та залежності в людей похилого віку в усьому світі.

Середземноморська дієта з пісною свининою – це ефективна адаптація успішного плану здорового харчування, що приносить тільки користь. Чим більше людей визначить цей дієтичний план прийнятним для свого звичного раціону, тим здоровішим буде людство.