Технологічний прогрес не завжди добре впливає на наше суспільство: діти проводять весь час у телефонах, дорослі зловживають фастфудом і ведуть малорухливий спосіб життя. Однак багато розробок людство використовує саме для покращення якості життя і здоров’я.
- Фітнес-трекери
Напевно №1 за популярністю серед гаджетів для здоров’я. Якщо спочатку вони просто вимірювали кількість пройдених за день кроків, то сьогодні – персоналізують дані, слідкують за тиском, серцебиттям, режимом і фазами сну, споживанням рідини та рівнем кисню (сатурацією, що стало актуальним в період COVID-19), кількістю спалених калорій. Певні моделі налаштовані на оцінку самопочуття та визначення депресивного стану. А деякі обладнано функцією розпізнавання падіння людини – гаджет відправляє відповідний сигнал на телефон власника. Якщо реакцію не отримано, то телефон надсилає сигнал SOS обраним контактам або службі порятунку.
- Мобільні додатки
Ще один популярний інструмент, що полегшує процес стеження за станом здоров’я. Мобільні додатки допомагають правильно харчуватися, рахувати калорії та споживати норму білків, жирів і вуглеводів; підбирають вправи для тренування, бігу чи йоги; трекери води слідкують за водним балансом; систематично відстежується щоденна активність, якість сну, менструальний цикл, вагітність тощо.
Читайте ще: Вірус Коксакі, або турецька вітрянка
Читайте ще: Вірус Коксакі, або турецька вітрянка
- Очищувачі повітря
Ці пристрої стають компактнішими за розмірами і потужнішими. Часом не здогадаєшся, що цей стильний елемент інтер’єра працює над покращенням якості повітря. Сучасні очисники фільтрують повітря у приміщенні, прибираючи сторонні запахи та часточки, що здатні викликати алергію, захворювання або напад астми: шерсть домашніх тварин, запах тютюну, пилок рослин, бруд, сморід вихлопних газів тощо.
- Електричні зубні щітки
Розробники не втомлюються вдосконалювати ці пристрої. На сьогодні є моделі, які не просто ретельно доглядають за зубами, а й сканують стан порожнини рота і відправляють дані у спеціальний додаток телефону. Багато щіток обладнують зручними функціями, наприклад, таймером зміни руху або автоматичної зупинки, якщо користувач надто сильно притискає щітку до ясен або зубів.
- Електронні ваги
Сьогоднішні домашні ваги – це не про моніторинг маси тіла, а про його якість і внутрішні показники. Розумні електронні ваги покажуть відсоток жиру і води в організмі, м’язову і кісткову масу, метаболічний вік тощо. Синхронізуючись з телефоном, ваги збирають і аналізують дані, показуючи зміни та тенденції, дають рекомендації щодо покращення показників тіла.
- Розумний органайзер для таблеток
Одна з останніх розробок. Справжня знахідка для людей, які вимушені щодня вживати декілька видів таблеток. Розумна штучка Ellie Grid Smart Pill Organizer не просто нагадує про час прийому таблеток, а за допомогою вбудованих датчиків показує скільки і яких саме потрібно вжити в певний період, чи не пропущено деякі з них. Програмується розклад через мобільний додаток. Сповіщає про нагадування і сам органайзер, і телефон.
- Портативні ультрафіолетові стерилізатори
Пандемія коронавірусу задала поштовх для розробок приладів, що можуть швидко очищати предмети побуту від вірусів. Зокрема, популярності не втрачають портативні ультрафіолетові стерилізатори – гідна альтернатива дезінфекторам. Ультрафіолетовим світлом легко обробити шкільне приладдя, навушники, дрібні речі, ключі, поверхні, іграшки, сенсорні екрани у місцях громадського користування, ручки дверей тощо. Гаджет працює від батареї та має захист від впливу на очі та шкіру.
- Домашня лабораторія сечі
Новинка нещодавно з’явилася на просторах США. Її розробники спроєктували два варіанти цього гаджета: для дому і для лікарень. Як відомо, аналіз сечі – це простий моніторинг різних показників здоров’я. Пристрій являє собою камінець діаметром 9 см зі змінними картриджами. Кріпиться на внутрішню стінку унітаза. Перші моделі орієнтовані на дослідження жіночого здоров’я (менструальний цикл, період овуляції) та харчування (дефіцит певних мікроелементів, кислотність їжі). Результати сканування мінілабораторія надсилає на додаток смартфона, на основі отриманих даних дає аналіз і рекомендації.
- Радіоняні
Якщо перші радіоняні використовували як відеонагляд за дитиною, то сьогодні функції цього девайсу значно ширші. Останні моделі розроблені на основі штучного інтелекту, який проводить різні вимірювання: температуру дитини, положення тіла під час сну, рухи, відстежується дихання дитини, ймовірне закриття обличчя сторонніми предметами тощо. Це значно зменшує ризик нещасних випадків.
Отже, гаджети – це допоміжні інструменти, які надають нам загальну інформацію про стан організму. Зважаючи на присутні невеликі похибки в їхній роботі, можна вчасно виявити перші ознаки хвороби або контролювати наявну. І, як відомо, попит породжує пропозицією, тому, не за горами бум на стрибок галузі телемедицини та активнішого використання штучного інтелекту в медицині.