Грип атакує Францію: в країні «передепідемічний» стан

У Франції ось-ось оголосять епідемію грипу, тим часом в країні набирає обертів гастровірус

Чотири регіони Франції знаходяться в «передепідемічному» стані, повідомляє орган охорони здоров’я Santé Publique France, передає The connexion

Іль-де-Франс, Окситанія, Пайс-де-ла-Луар і Прованс-Альпи-Лазурний берег спостерігали сплеск числа людей, які повідомляють про грип, або при надходженні в лікарню, або під час консультацій з лікарями загальної практики.

Минулого тижня було зареєстровано 1787 повідомлень про «грипі або грипоподібні синдром», 160 госпіталізацій і 11 важких випадків, пов’язаних з хворобою. Це говорить про значне зростання захворювань в порівнянні з тижнем раніше, коли було зареєстровано 1 219 повідомлень про грип та 95 госпіталізацій.

При оголошенні стану «предепідеміі», Santé Publique France попереджає: «Вакцинація – кращий спосіб захистити себе від грипу та його ускладнень».

Читайте ще: Пей, лежи, проветривай: как правильно ухаживать за собой и родными во время болезни гриппом

Грип – не єдина проблема Франції. У Нувелль-Аквітанії різко зросла кількість випадків гастроентериту. Національна мережа лікарів загальної практики «Сентинель» минулого тижня оголосила в регіоні «червону тривогу». За даними медиків, на 100 000 жителів припадало 225 випадків захворювання. Основним симптомом гастровіруса є важка діарея, іноді з нудотою і блювотою, яка триває 24-72 години. Стан надзвичайно заразний, і може бути небезпечним для людей похилого віку та людей з ослабленою імунною системою.