Курці електронних сигарет беззахисні перед грипом

Курці електронних сигарет беззахисні перед грипом

Існує безліч досліджень, які доводять, що ризик занедужати грипом у курців значно вищий. Але як стосовно електронних сигарет? Лікарі вже активно вивчають вплив айкос і вейп на наше здоров’я.

З огляду на те, що електронні технології «доставки нікотину» з’явилися нещодавно, досліджень на далеку перспективу поки що немає. Однак, вплив електронних сигарет вивчили в Медичному коледжі Бейлора (Х’юстон, США), повідомляє healthline.com.

Досліди провели на мишах, перевіряючи, як електронні сигарети можуть послабити природну здатність легенів боротися з вірусом грипу. Мишей піддавали впливу парів електронних сигарет протягом 3-4 місяців. У перекладі на людський вік – це як наче людина курила з підліткового віку до 50 років. Результат дослідження для прихильників електронного паління виявився невтішним. Навіть миші, які піддавалися впливу парів, що не містять нікотину, потім погано реагували на вірус грипу.

«Ці миші не справлялися навіть із невеликою дозою вірусу. Багато з них загинули внаслідок зараження грипом, – стверджує автор дослідження доктор Фарра Херадман, пульмонолог з Медичного коледжу Бейлора.

– У  мишей, що вижили, відбувалися серйозні запальні процеси в легенях. Навіть через два тижні після перенесеної інфекції миші виглядали погано на відміну від хвостатих піддослідних, які не були курцями електронних сигарет».

Дослідження в Медичному коледжі Бейлора підтвердили, що пари електронної сигарети впливають на імунні клітини (макрофаги), які очищують дихальні шляхи від інфекційних, токсичних або шкідливих часток. У мишей під впливом парів електронних сигарет макрофаги легенів накопичили велику кількість ліпідів або жирів. Можливо, це були частки, що вдихались із паром. Також під впливом пари був ушкоджений шар слизової, який повинен затримувати віруси й бактерії, дозволяючи імунній системі їх знищити.

Хоча дослідження було проведено на мишах, а не на людях, результати викликають занепокоєння.

В іншому дослідженні професора педіатрії, мікробіології та імунології Університету Північної Кароліни Ілони Ясперс також виявилося, що паління вейпів може впливати на імунну відповідь, необхідну для боротьби із грипозною інфекцією. Клітини, які вистилають наші дихальні шляхи, мають схожі на вії ворсинки, що виштовхують слиз із легенів, як ескалатор. Пари електронних сигарет можуть порушити механізми боротьби з інфекціями легенів – дихальні шляхи стають більш гладкими. У дослідженні професора Ясперс виявлено, що такий ефект досягається, якщо курити електронні сигарети щодня всього 15 хвилин протягом 2-5 днів. И навіть 30 затягувань електронною сигаретою здатні порушити кашлевий рефлекс. Професор уважає, що ризики занедужати грипом для вейперів досить високі, тому лікарі мають цікавитися в пацієнтів із симптомами грипу, чи курять вони електронні гаджети.

Дослідження впливу електронних сигарет на людський організм тільки починаються, але вже зараз висновки для вейперів невтішні: паління підвищує ризик захворіти грипом, а також збільшує ймовірність ускладнень. Лікар Херадман наполягає на обов’язковій вакцинації для курців електронних сигарет, які входять до групи ризику.