НАМН України опублікувала розлогий коментар ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» щодо діючої речовини протефлазід, – у відповідь на критику з боку Уляни Супрун і деяких журналістів.
Учені підкреслили, що « флавоноїди, які входять до складу препарату, пригнічують реплікацію ДНК- і РНК-вірусів як in vitro, так і in vivo. При проведенні доклінічних та клінічних досліджень виявлено і доведено противірусну дію препарату щодо вірусів герпесу, папіломавірусів, грипу, гострих респіраторних інфекцій тощо. Доведено, що механізм прямої противірусної дії полягає в інгібуванні вірусоспецифічних ферментів – ДНК- і РНК-полімераз, тимідинкінази, зворотної транскриптази та нейрамінідази».
«Не виключено, що при відсутності доказових препаратів специфічної дії, а в більшості випадків взагалі будь-яких інших закордонних препаратів, які теоретично пропонуються для застосування, саме діюча речовина протефлазід уже зараз могла би полегшувати перебіг хвороби і зберігати людські життя», – підкреслюють учені.
«Резюмуючи, необхідно додати для «неосвічених» персон: образливий термін, який вони іноді використовували у своїх повідомленнях, жодним чином не стосується вітчизняного лікарського засобу з діючою речовиною протефлазід, дискредитувати який поставили собі за мету ті угруповання, що знищили в Україні санітарно-епідеміологічну службу, не підготували первинну ланку медичної допомоги в інфекційній захворюваності (прикладом є штучна за масштабами епідемія кору в Україні – понад 120 тис. осіб), отже повністю ліквідували в державі систему біобезпеки та біозахисту», – підсумували у НАМН.
Нагадаємо, в Академії меднаук України запропонували спробувати для боротьби з коронавірусом вітчизняний противірусний препарат, який не має побічних дій і вже продемонстрував вплив на «споріднені» з COVID-19 коронавіруси під час лабораторних дослідженнях. Його запропонували безкоштовно поставити в українські клініки.
Водночас своє упереджене ставлення до препарату оприлюднила у Фейсбуку Уляна Супрун – він «не внесений у західні протоколи лікування ГРВІ» і «не пройшов досліджень на Заході».
У світі ще досі не винайшли 100% ліки або вакцини для боротьби з коронавірусом. Кожна країна випробовує препарати (окремо і комплексно), які вже зарекомендували себе в боротьбі з іншими вірусними хворобами.
Читайте також: МОЗ їх не шкода: ліки з важкими побічними ефектами випробують на українцях, які хворі на Сovid-19