На антивірусному фронті розвідка боєм: у війну з грипом вступили суперкомп’ютери

На антивірусному фронті розвідка боєм: у війну з грипом вступили суперкомп’ютери

Вчені почали використовувати для дослідження вірусів суперкомп’ютер Frontera, який дозволить швидше розвинути антивірусну терапію, вивчити поведінку і мутацію вірусів грипу.

Щоб знайти спосіб зупинити поширення вірусів, вчені з США використовують суперкомп’ютери з Техаського центру передових обчислень. Frontera – найшвидший суперкомп’ютер серед всіх університетських машин і одна з найпотужніших систем в світі. Завдяки йому вчені планують впровадити нову антивірусну терапію.

«Те, що ми робимо, веде до розвитку нової антивірусної терапії, допомагає нам зрозуміти, наскільки добре працює вакцина, як людський імунітет може перешкоджати новим вірусним загрозам», -заявив Пітер Кассон, професор молекулярної фізіології і біометричної інженерії в Віргінському університеті, повідомляє techxplore.com

Окрім експериментального вивчення вірусів, суперкомп’ютер дозволяє розрізняти найбільш важливі механізми життя вірусів і розуміти їх на рівні атомів, використовуючи симуляції – віртуальне відтворення поведінки вірусів.

Як одна з 36 глобальних дослідницьких груп, обраних для участі в ранньому тестуванні Frontera, команда Кассона каже, що швидкість обчислення машини, дає можливість використовувати величезну кількість експериментальних даних.

«Завдяки Frontera, експерименти почали проходити в два або три рази швидше, ніж на попередніх суперкомп’ютерах, до яких у нас був доступ», – каже Кассон

Frontera – американський суперкомп’ютер, створений Dell. Кластер Frontera складається з 8008 вузлів, кожен з яких містить по два 28-ядерні процесори Intel Xeon Platinum 8280, що в сумі дає близько півмільйона ядер. Піковий рівень продуктивності системи досягає 38,8 Пфлопс.

У нинішньому епідемічному сезоні в США вже є перші смерті від ускладнень після грипу.