грип h1n1

Медики б’ють на сполох: грип наступає двома вірусами групи A, один із яких – пандемічний H1N1

Українцям потрібно готуватися до важкого епідсезону «свинячий грип» все-таки повернувся.

Згідно з інформацією Європейського центру профілактики та контролю захворюваності у Європі переважає поширення вірусів A H3N2 і H1N1. Дотепер протягом сезону вірусів грипу типу А виявлено більше (82%), ніж вірусів типу B (18%).

За останній, 45-ий тиждень, 27 держав повідомили про відсутність активності грипу, 17 – про спорадичні випадки і одна країна (Норвегія) – про локальну активність грипу. За тижневими даними із 784 досліджених дозорних зразків дали позитивний результат 26 на вірус типу А і 5 на вірус типу В. Серед 24-х субтипованих вірусів грипу А 33,3% виявилися приналежними до підтипу A (H1N1) pdm 09 та 66,7% – до підтипу A (H3N2). Єдиний вірус грипу B, для якого не була визначена приналежність до лінії, віднесений до лінії B/Victoria.

Із 18 країн/територій, що досліджувались протягом тижня кількісно не менше десяти дозорних зразків, частка позитивних тестів на наявність вірусів грипу перевищила 10% у трьох країнах: Сполучене Королівство – Північна Ірландія (36,4%), Сполучене Королівство – Шотландія (20,8%), Швейцарія (20,0%).

Крім того, за тижневими даними віруси грипу були виявлені в 451 зразках із недозорних джерел, таких як лікарні, школи, установи первинної допомоги, що не беруть участь у дозорному епіднагляді, будинки сестринського догляду та інші аналогічні установи. Серед 78 вірусів грипу А, що були субтиповані, 23,1% виявилися приналежними до підтипу A (H1N1) pdm09, інші 76,9% – до підтипу A (H3N2). Обидва віруси грипу B, для яких була визначена приналежність до лінії, віднесені до лінії B/Victoria.

Як раніше повідомляв ГрипUA, пандемічний вірус проник уже й до Японії, де ситуація погіршується з кожним днем.

Українці познайомились із H1N1 під час важкої епідемії «свинячого грипу» у 2009 році. На початку нинішнього епідсезону медики висловлювали занепокоєння із приводу повернення цього старого ворога. Ситуація в Європі підтверджує тривожні прогнози – потрібно готуватися до важкої епідемії. Як відомо, «свинячий грип» небезпечний ускладненнями у вигляді можливого розвитку атипової пневмонії, тому, важливо почати ефективну противірусну терапію якомога раніше, на початку захворювання.