Медики б’ють на сполох: грип наступає двома вірусами групи A, один із яких – пандемічний H1N1

Медики б’ють на сполох: грип наступає двома вірусами групи A, один із яких – пандемічний H1N1

Українцям потрібно готуватися до важкого епідсезону «свинячий грип» все-таки повернувся.

Згідно з інформацією Європейського центру профілактики та контролю захворюваності у Європі переважає поширення вірусів A H3N2 і H1N1. Дотепер протягом сезону вірусів грипу типу А виявлено більше (82%), ніж вірусів типу B (18%).

За останній, 45-ий тиждень, 27 держав повідомили про відсутність активності грипу, 17 – про спорадичні випадки і одна країна (Норвегія) – про локальну активність грипу. За тижневими даними із 784 досліджених дозорних зразків дали позитивний результат 26 на вірус типу А і 5 на вірус типу В. Серед 24-х субтипованих вірусів грипу А 33,3% виявилися приналежними до підтипу A (H1N1) pdm 09 та 66,7% – до підтипу A (H3N2). Єдиний вірус грипу B, для якого не була визначена приналежність до лінії, віднесений до лінії B/Victoria.

Із 18 країн/територій, що досліджувались протягом тижня кількісно не менше десяти дозорних зразків, частка позитивних тестів на наявність вірусів грипу перевищила 10% у трьох країнах: Сполучене Королівство – Північна Ірландія (36,4%), Сполучене Королівство – Шотландія (20,8%), Швейцарія (20,0%).

Крім того, за тижневими даними віруси грипу були виявлені в 451 зразках із недозорних джерел, таких як лікарні, школи, установи первинної допомоги, що не беруть участь у дозорному епіднагляді, будинки сестринського догляду та інші аналогічні установи. Серед 78 вірусів грипу А, що були субтиповані, 23,1% виявилися приналежними до підтипу A (H1N1) pdm09, інші 76,9% – до підтипу A (H3N2). Обидва віруси грипу B, для яких була визначена приналежність до лінії, віднесені до лінії B/Victoria.

Як раніше повідомляв ГрипUA, пандемічний вірус проник уже й до Японії, де ситуація погіршується з кожним днем.

Українці познайомились із H1N1 під час важкої епідемії «свинячого грипу» у 2009 році. На початку нинішнього епідсезону медики висловлювали занепокоєння із приводу повернення цього старого ворога. Ситуація в Європі підтверджує тривожні прогнози – потрібно готуватися до важкої епідемії. Як відомо, «свинячий грип» небезпечний ускладненнями у вигляді можливого розвитку атипової пневмонії, тому, важливо почати ефективну противірусну терапію якомога раніше, на початку захворювання.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.