На ГРВІ вже перехворіло 5% населення України

На ГРВІ вже перехворіло 5% населення України

До лікарень найчастіше потрапляють маленькі діти та дорослі у віці від 30 до 64 років

Протягом звітного тижня на ГРВІ захворіли 183 375 осіб, із них 40,6% — діти віком до 17 років.

Інтенсивний показник захворюваності знаходиться на рівні епідемічного порога, розрахованого для України, повідомляє Центр громадського здоров’я.

У Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській та Чернігівській областях інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ перевищив епідемічний поріг, він відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу.

У Луганській, Черкаській та Херсонській областях інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ перевищив епідемічний поріг до 34,1%, що відповідає високому рівню інтенсивності. В інших регіонах України панує низька інтенсивність епідемічного процесу.

З 28 вересня до 13 грудня вже перехворіло 4,9% населення країни, госпіталізовано 1,5% захворілих осіб, зокрема 10 837 дітей віком до17 років. Найбільше госпіталізованих серед  дітей до 4 років та дорослих у віці  30–64 роки.

За минулий тиждень проти грипу вакциновано 14 780 людей, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 150 615 осіб.

Читайте ще: Грипозна пневмонія у дорослих: якою має бути стратегія захисту легенів?

Населення північної півкулі цього року потерпає від грипу менше, ніж зазвичай, передусім через серйозні заходи, яких вживають проти COVID-19, вважають деякі експерти.

Але це не означає, що грип цьогоріч не страшний – зазвичай сезонний пік грипу припадає на лютий.