Наслідки коронавіруса найбільш згубні для бідних країн

Наслідки коронавіруса найбільш згубні для бідних країн

Найбільшу стурбованість у ВООЗ викликає ймовірність поширення вірусу в країнах зі слабкими системами охорони здоров’я

Вірус з Китаю поширився по Азії, Європі та США. Це викликає занепокоєння, тому що, якщо в країнах зі слабкою системою охорони здоров’я почнуться спалахи, наслідки можуть бути руйнівними. «З огляду на динаміку передачі вірусу в Китаї та швидкість захворюваності в інших країнах, глобальне поширення здається досить імовірним. Це величезна проблема », – вважає Джеремі Кониндик, співробітник Центру глобального розвитку.

За індексом глобальної безпеки в області охорони здоров’я Китай займає 51 місце зі 195 серед країн світу за рівнем підготовки до спалахів. Це не рівень багатьох країн світу, але вище багатьох країн з низьким рівнем доходу, повідомляється СNN.

Влада Китаю призупинила громадський транспорт й ізолювала цілі міста, фактично заблокувавши 60 мільйонів чоловік. Менш ніж за два тижні побудовано дві нові лікарні і відправлено тисячі медичних працівників в Ухань. Китай щосили намагається контролювати швидко епідемію, що швидко поширюється.

Читайте ще: Вирусы под контролем: какие организации осуществляют надзор за гриппом в мире

Але все-таки основний удар отримали країни, розташовані поруч з Китаєм в Південно-Східній і Східній Азії – це Японія, Південна Корея, В’єтнам і Таїланд. В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні проживає 60% населення світу – багато з цих країн мають низький або середній рівень доходу. Бум населення і міграція мільйонів людей зі сільських районів в перенаселені міста з нерозвиненою інфраструктурою і відсутністю санітарних умов можуть ще більше провокувати поширення вірусів.

Існують побоювання, що інфраструктура охорони здоров’я бідних держав може не витримати. Наприклад, Філіппіни досі не можуть прийти до тями від торішніх тайфунів, серії землетрусів, виверження вулкана і епідемії денге. Індії, з населенням 1,3 мільярда людей і міськими нетрями, де люди живуть часто в антисанітарних умовах, буде нелегко боротися з вірусним спалахом.

Малонаселені країни в Тихому океані також надзвичайно вразливі. Наприклад, Самоа досі переживає епідемію кору, яка заразила 5707 і вбила 83 жителя. Надзвичайний стан там було оголошено в грудні минулого року. Також загостриться ситуація в М’янмі, де кожен четвертий житель перебуває за межею бідності, а інфекційні захворювання, такі як туберкульоз, є основними причинами смерті.