Норвегія знімає всі обмеження COVID-19

Норвегія знімає всі обмеження COVID-19

Норвегія скасувала свої обмеження COVID-19, відмовившись від соціального дистанціювання та масок у громадських місцях, попри сплеск захворюваності на «Омікрон»

Про скасування рекомендацій щодо соціального дистанціювання заявив журналістам прем’єр-міністр країни Йонас Гар Стор: «Тепер ми можемо спілкуватися, як і раніше, у нічному житті, на культурних та інших громадських заходах. А також дорогою на роботу та з роботи в автобусах, поїздах та поромах», передає medicalxpress.

Раніше Норвегія вже зняла більшість інших обмежень, запроваджених через COVID-19, серед них – робота з дому, обмеження на збори великої кількості людей та обмеження продажу алкоголю в барах та ресторанах.

Серед останніх змін – вимога про проходження ізоляції протягом чотирьох днів після позитивного тесту на коронавірус була знижена до рекомендації, а дітям із респіраторними симптомами більше не потрібно проходити тестування на COVID-19.

Як підкреслив Гар Сторе, пандемія все-таки ще не закінчилася, і тому нещепленим та особам з груп ризику потрібно дотримуватися соціального дистанціювання та носити маски там, де зберігати дистанції неможливо.

За заявою Норвезького інституту охорони здоров’я, в країні найближчим часом очікується пік сплеску «Омікрону». За останній тиждень кількість госпіталізацій із COVID-19 зросла на 40%. За останніми даними, у Норвегії було зареєстровано 986 тис. 851 випадок захворювання та 1 440 смертей, спричинених коронавірусом. У країні понад 91% населення вакциновано як мінімум двома дозами.