Третина літніх пацієнтів після COVID-19 лікуються від нових захворювань

Третина літніх пацієнтів після COVID-19 лікуються від нових захворювань

У третини людей похилого віку, які перехворіли на COVID-19 у 2020 році, розвинулося як мінімум одне нове захворювання, що потребує медичної допомоги. Це набагато більше у порівнянні з тими, хто не хворів на коронавірус, стверджують американські дослідники

Як повідомляє news-medical, ці захворювання стосувалися основних органів та систем, серед яких серце, нирки, легені та печінка, а також ускладнювали психічне здоров’я. Таких висновків дійшли дослідники, вивчивши записи медичного страхування 133 366 осіб віком від 65 років, які перехворіли на COVID-19 до 1 квітня 2020 року. Потім дослідники фіксували будь-які зміни здоров’я, що відбувалися з пацієнтами через 21 день після встановлення діагнозу.

Результати показали, що 32% хворих на коронавірус потім зверталися за медичною допомогою через розвиток одного або декількох нових або хронічних станів. Це на 11% вище, ніж у групі порівняння (де не хворіли на коронавірус). У пацієнтів з COVID-19 був підвищений ризик розвитку дихальної недостатності, втоми, високого тиску та психічних захворювань. Госпіталізовані з COVID-19 мали високі ризики розвитку більшості станів, особливо чоловіки, представники афроамериканської раси та люди старше 75 років.

Ці результати ще раз наголошують на широкому спектрі наслідків вірусу SARS-CoV-2, вважають автори дослідження. Розуміння масштабів ризику може покращити діагностику захворювань та лікування людей із наслідками інфекції SARS-CoV-2. Крім того, результати допоможуть медикам передбачати майбутні ускладнення зі здоров’ям та покращити використання ресурсів.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.