Організм без дефіциту: якими продуктами варто забезпечити зимовий раціон

Організм без дефіциту: якими продуктами варто забезпечити зимовий раціон

Нутриціологи радять зосереджуватися не на самих продуктах або стравах, а застосовувати прийом, який легко допоможе урізноманітнити меню в осінньо-зимовий період, пише myheal

Змінити звичний раціон допоможе такий лайфхак: запам’ятати не продукти, а способи їх подачі або приготування. І намагатися застосовувати їх щодня під час кожного прийому їжі. Достатньо таких позицій:

 

Спосіб приготування продуктуПриклад
ЗаморожуванняЯгоди, всі види зелені, овочі, риба та морепродукти
СвіжістьКіві, цитрусові, банани, гранат, імбир, буряк, морква, зелень, всі види капусти, часник, гарбуз, зелень, авокадо
СушінняГриби, спеції (куркума, кмин), всі види горіхів, насіння соняшника, льону і гарбуза, бобові (нут, сочевиця, квасоля, маш)
Квашення/солінняКапуста, огірки, помідори, оселедець, морська капуста, морква по-корейськи
КонсерваціяТунець у власному соку, оливки, огірки та помідори, кукурудза, квасоля
ЧаїМеліса, м’ята, ехінацея, чебрець, шипшина, обліпиха

 

Щоб організм не відчував дефіциту вітамінів, мікро- та макроелементів, бажано протягом холодної пори року більше вживати:

  • Овочів

Їх легко адаптувати і ввести в свій раціон у будь-яку пору року. Доречно обирати сезонні. Звичайні моркву, гарбуз і буряк можна розбавити капустою (броколі, цвітна, кольрабі, пекінська, червона, брюссельська), редисом, ріпою, редькою, пастернаком, селерою, бататом, гарбузом. Овочі – чудове джерело вітамінів, мікроелементів та клітковини, яка необхідна організму для здорового процесу травлення та виведення токсинів.

  • Зелені

Це має бути як заморожена, так і свіжа кінза, фризе, м’ята, рукола, кріп, петрушка, ромен, щавель, шпинат. Зелень корисна завдяки високому вмісту фолієвої кислоти, магнію, вітамінів С і К, бета-каротину, антиоксидантних сполук та клітковини.

  • Куркуми

Ця спеція має потужну доведену протизапальну і антиоксидантну дію, знімає запалення в тканинах, налагоджує функцію травлення та підтримує імунну систему. Її можна додавати абсолютно до всіх страв: соусів, супів, смажених, печених та тушкованих страв з риби і м’яса, яєць, салатів та овочів.

  • Ягід

Невелика порція свіжих або заморожених ягід максимально наситить організм клітковиною, органічною вологою, кислотами, антиоксидантами та флавоноїдами. Вони допомагають знизити ризик захворювань, зокрема, вірусних. Варто надати перевагу локальним ягодам: малині, полуниці, ожині, чорній смородині, порічці, аґрусу, чорниці. І не забувати про журавлину, калину, годжі, родзинки.

  • Шипшини

Доступне джерело й абсолютний чемпіон з вітаміну С, який бере участь у формуванні міцного імунітету. Як відомо, вітамін С не накопичується в організмі й доволі швидко покидає його. Тому важливо регулярно отримувати його з продуктів. Найпростіше це зробити – приготувати напій з плодів шипшини.

Варто додати, що багато з вказаних продуктів мають приємний бонус – противірусний потенціал. Вони містять флавоноїди, вітаміни, антиоксиданти, мають протизапальні властивості, борються з вільними радикалами. Але саме тільки здорове харчування не захистить від вірусних інфекцій – підсилить їхню дію прийом противірусного препарату, виготовленого на основі флавоноїдів – природних компонентів, що не дають вірусам розмножуватися в організмі. Такі противірусні препарати прямої дії ефективні та безпечні, за порадою лікаря можуть використовуватися з метою лікування й профілактики грипу, ГРВІ, застуд дітьми і дорослими.

 

One thought on “Організм без дефіциту: якими продуктами варто забезпечити зимовий раціон

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *