Останні дані: У Європі переважає грип типу А

Активність грипу в Європейському регіоні зростає

В Європі грип продовжує набирати обертів. У більшості випадків фіксують перевагу грипу типу А, однак 6 країн повідомили про домінування вірусів типу В і 2 країни – про кодомінування вірусів А і В. Про це повідомляє Європейський центр профілактики та контролю захворювань, Європейське регіональне бюро ВООЗ.

За даними за тиждень з 2 по 8 грудня, 6 країн (Ірландія, Латвія, Сполучене Королівство (Північна Ірландія) Ізраїль, Італія та Хорватія) повідомили про активність грипоподібних захворювань (ГПЗ), що перевищує фонові рівні, а Вірменія – про активність гострих респіраторних інфекцій . Латвія, Сполучене Королівство (Північна Ірландія і Шотландія) і Фінляндія відзвітували про широко поширену активність грипу.

Читайте ще: Тривожний «дзвіночок»: в Одесі підтвердили епідемію грипу, а в Запоріжжі почалися позапланові канікули

За останній тиждень в Європі з 1196 досліджених дозорних зразків дали позитивний результат на віруси грипу: 78% – тип А; 22% – тип В. Були субтиповані 189 вірусів грипу типу А: з них 62% визначені як A (H3N2), 38% – як A (H1N1) pdm09 .Все 11 вірусів грипу B, для яких була визначена приналежність до лінії, віднесені до лінії B/Victoria.

Крім того, за даними за тиждень, віруси грипу були виявлені в 3225 зразках з недозорних джерел. Серед 858 субтипованих вірусів грипу А, 81% ставився до підтипу A (H3N2) і 19% – до A (H1N1) pdm09. Всі 42 вірусу грипу B віднесені до лінії B/Victoria.

За період з початку сезону віруси грипу типу А виявлено у більшій кількості (71,4%), ніж віруси типу B.