Тривожний «дзвіночок»: в Одесі підтвердили епідемію грипу, а в Запоріжжі почалися позапланові канікули

Епідемія грипу в Одесі ускладнюється тим, що до області дістався пандемічний свинячий грип.

Епідемія грипу взимку 2019-2020 років може стати найважчою за останні 15 років. До такого висновку прийшли експерти з охорони здоров’я в США. Віруси, які зазвичай заражають людей ближче до весни, вже щосили атакують американців і європейців. Не оминув стороною грип Україну. Підвищення кількості хворих зареєстрували вже в Києві, Дніпрі, Харкові, Полтаві, Львові, Івано-Франківській області.

Одеса в цьому році стала одним з перших міст, яке вже переступило епідеміологічний поріг. За даними Лабораторного центру в Одеській області, поріг перевищено поки на 5,7%, що говорить про середню інтенсивність епідемпроцесу. Так, в лікарні Одеси звернулися 5516 городян зі скаргами на погане самопочуття, пов’язане з грипом і ГРВІ. Діти до 17 років склали 70% від загального числа хворих. Про початок епідемічного підйому в Одесі повідомляється на офіційному сайті міста.

Крім того, в Одесі до решти вірусів грипу вже приєднався А H1N1- пандемічний «свинячий грип», який вирував в 2009 році і забрав 18 тисяч людських життів по всьому світу.

У Центрі громадського здоров’я припускають, що в Україні свого піку грип досягне в останньому тижні січня або на першому тижні лютого.

Тим часом в 16 школах Запоріжжя закрили на карантин 47 окремих класів, в 6 дитячих садах – по одній групі. В Запорізькій області на карантин закрили одну школу в Якимівському районі. Причина – кількість дітей, хворих на ГРВІ, перевищує 20% від загальної кількості учнів в школі, повідомляє Depo.Запорожье з посиланням на заввідділом епідеміологічного нагляду Запорізького обласної лабораторного центру МОЗ Вікторію Черкасову.

За останній тиждень майже 10 тисяч жителів Запорізької області підхопили сезонні інфекції. Діти до 17 років серед захворілих становили 72,7%

Читайте ще: Грип вируватиме на планеті без «перепочинку»: вже зараз у тропіках інфлюенцією хворіють цілий рік

Грип також атакує і Маріуполь. Цього року маріупольські школярі підуть на незвично довгі зимові канікули – вони розпочнуться 23 грудня, а завершаться 14 січня. Як передає MRPL.CITY

У місті був проведений моніторинг захворюваністі на ГРВІ серед дітей в зимовий період. Виявилося, що часто в цей час класи і школи закриваються на карантин.

Слід зазначити, що кожна школа буде самостійно визначати, коли будуть відпочивати учні на зимових канікулах. Однак загальна тривалість канікул протягом року не повинна перевищувати 30 днів. Імовірно, українських школярів відпустять на канікули 23 грудня, діти знову сядуть за парти 8 січня.