В Англії виявили пташиний грип: в країні бояться поширення вірусу на Різдво

Пташиний грип може передаватися людям при контакті із зараженою птицею

У Великобританії на птахофабриці в Саффолку виявили пташиний грип. З метою запобігання поширенню вірусу до Різдва було знищено 27 000 птахів.

Штам пташиного грипу H5 виявили у кількох пернатих, повідомили у вівторок в Міністерстві з питань навколишнього середовища, продовольства і сільського господарства. Про це пише Dailymail.

Навколо ферми створили кілометрову зону відчуження, щоб запобігти розповсюдженню хвороби. Діючі обмеження означають, що птахи не повинні переміщатися за кордони цієї зони.

«Ми терміново шукаємо будь-які докази поширення захворювання, пов’язаного з цим штамом для його ліквідації», – заявила головний ветеринарний лікар Христина Міддлміс.

Читайте ще: Добровільні жертви: дослідники платять по 3 тисячі доларів за зараження грипом

Виявлений низькопатогенний вірус являється менш серйозним штамом пташиного грипу H5, проте він може викликати серйозні ускладнення у людей.

«В якості запобіжного заходу ми пропонуємо антивірусні препарати тим, хто контактував з ураженими птахами», – заявив доктор Гевін Дабрера, консультант по громадській охороні здоров’я в Англії.

Зараз проводиться докладне розслідування, щоб визначити найбільш вірогідне джерело спалаху.

Пташиний грип може передаватися людям при тісному контакті з зараженими птахами (мертвими або живими). Перші ознаки хвороби проявляються швидко: різко підвищується температура, відчувається жар або тремтіння, з’являється головний біль та м’язах, кашель.

Симптоми проявляються у перші 3-5 днів після зараження. Своєчасне лікування з використанням противірусних препаратів може запобігти ускладненням і знизити ризик розвитку важкої хвороби.