Свинячий грип, який викликав пандемію у 2009 році, вже дістався України

В Україну прийшов пандемічний свинячий грип: А(Н1) спалахнув у Одеській області

Свинячий грип А(Н1)pdm09  вже активно гуляє по Європі, а минулого тижня  вірус, який викликає тяжкі симптоми, дістався України.

На минулому тижні за  результатами лабораторного дослідження методом ПЛР зразків матеріалів від 15 пацієнтів, визначили віруси грипу типу А(Н1)pdm09 (так званий «свинячий грип»)  і B. Свинячий грип зафіксували у Одеській області, вірус грипу В – у Києві, інформує Центр громадського здоров’я.

Також зареєстровано 24 випадки грипоподібного захворювання  та 19 – тяжкої гострої респіраторної інфекції.  На звітному тижні на ГРВІ захворіло більше 170 тисяч осіб, із них 69% — діти віком до 17 років.

Читайте ще: У Великобританії найбільший спалах грипу за останні 5 років

Нагадаємо, згідно з даними ВООЗ, від пандемічного свинячого грипу загинуло більше 18 тисяч людей. Після 2009 року в багатьох країнах відбувалися численні випадки свинячого грипу з досить високою летальністю. Аналіз цих випадків показав, що гинули від цього грипу здебільшого  люди, які входили до категорій ризику. У результаті захворювання може розвинутися первинна пневмонія, через яку виникає набряк легенів і смерть. Медики радять приймати противірусні препарати вже після перших симптомів захворювання – закладеність носа, біль у суглобах, біль у горлі і т.д.