У США кількість смертей від грипу досягає тисячі

Фахівці бояться припустити, що ж буде в розпал сезону, який прогнозують на кінець грудня – лютий.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, в цьому році в Сполучених Штатах було зареєстровано 1,7 мільйона випадків захворювання на грип, 16 тисяч випадків госпіталізації і 910 випадків смерті від грипу, повідомляє СbsNews

За даними CDC, рання активність в основному викликана вірусами грипу B/Victoria, що незвично на початку сезону, так як штам B зазвичай активний в лютому або березні.

«У національному масштабі віруси грипу B/Victoria є найбільш поширеними вірусами грипу серед дітей у віці 0-4 років (46% зареєстрованих вірусів) і 5-24 років (60% зареєстрованих вірусів)», – йдеться на веб-сайті агентства.

Віруси B/Victoria, як правило, не є небезпечними для людей похилого віку.

За даними CDC, активність грипу в Сполучених Штатах підвищувалася протягом останніх чотирьох тижнів. Прогноз агентства показує, що сезон грипу тільки починається. Очікується, що підвищення активності продовжиться протягом наступних декількох тижнів, і, ймовірно, досягне максимуму в кінці грудня (ймовірність 40%), або в лютому (ймовірність 25%).

Зараз вірус в значній мірі вразив південну частину Сполучених Штатів. В кінці листопада CDC зареєстрував високу активність грипу в Алабамі, Джорджії, Луїзіані, Міссісіпі, Південній Кароліні, Теннессі і Техасі.