Добровільні жертви: дослідники платять по 3 тисячі доларів за зараження грипом

З жовтня 2018 по травень 2019 го року в Америці від грипу померло від 36 до 61 тисяч чоловік.

Вчені з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань заражають добровольців на грип А (сумнозвісним вірусом H1N1, що викликав пандемію) і уважно стежать за їх симптомами, щоб краще зрозуміти, як працює вірус і як його контролювати. Про це повідомляє CNN.

Взяти участь в експерименті погодилися 80 осіб, за це вони отримають до 3300 доларів кожен. У чотирьох дослідницьких центрах вони отримають назальний спрей з вірусом і проведуть не менше одного тижня в стаціонарі, поки не припинять «поширювати» вірус, тобто потенційно заражати інших людей.

Завдяки дослідженням, вчені спробують з’ясувати як попередній рівень антитіл вплине на тривалість і тяжкість симптомів грипу у учасників.

Дослідження триватиме до травня (закінчення типового сезону грипу). Воно буде проходити в дослідних підрозділах по вакцинах в Університеті Меріленда в Балтіморі, Центрі розробки вакцин при Університеті Сент-Луїса в Міссурі, Університеті Дьюка в Північній Кароліні і Медичному центрі дитячої лікарні Цинциннаті в Огайо.

За оцінками Центрів США по контролю і профілактиці захворювань, в США в період з жовтня 2018 року по травень 2019 року від грипу померло від 36 до 61 тисяч осіб, і понад півмільйона були госпіталізовані.

Грип може бути смертельним, якщо до нього підключаються інші інфекції, якщо у людини спостерігається зниження імунітету і є серйозні хронічні захворювання. Вакцинація – це кращий спосіб уникнути зараження і зупинити його поширення. Але і вона не дає гарантії того, що ви не заразитеся вірусом. Інфіковані грипом люди можуть проходити терапію противірусними препаратами з доведеною ефективністю, які скорочують тривалість і тяжкість хвороби, а так само знижують ризик виникнення ускладнень.