Хвороба брудних рук і неприбраних кухонь: неохайні люди частіше хворіють на грип

Нові дослідження показали, що віруси грипу можуть виживати на предметах домашнього вжитку годинами, а іноді і днями, а це означає, що чистота в будинку має величезне значення для профілактики грипу.

Вчені виявили, що вірус грипу може виживати до 48 годин на дерев’яних і непористих поверхнях і вісім годин на тканинах – повідомляє The Sun

Тим часом, в ході опитування 2 тисяч чоловік в Ірландії з’ясувалося, що троє з десяти прибирають в будинку тільки тоді, коли там дійсно брудно. Понад чверть опитаних роблять це тільки заради того, щоб все виглядало чистим і акуратним. І тільки 17% наводять чистоту, думаючи про своє здоров’я і про профілактику грипу та ГРВІ – показало дослідження, проведене на замовлення Dettol.

Згідно з ним, зазвичай дорослий людині витрачає на прибирання в будинку близько години в тиждень, а кожен шостий виділяє на дезінфекцію житла менше 20 хвилин в тиждень. З часу, витраченого на прибирання, 22 хвилини виділяється на те, щоб пропилососити, 14 хвилин – на витирання поверхонь антибактеріальними засобами.

Тільки половина респондентів розуміє, що поширення вірусів може відбуватися вдома. Зазвичай люди вважають, що вірус в їх організм потрапляє в громадських місцях, частіше – в транспорті, або передається від заражених людей, коли ті кашляють і чхають.

Також з’ясувалося, що більшість опитаних вважають, що в туалеті мешкає найбільша кількість вірусів застуди та грипу, а 33% впевнені, що саме кухонні поверхні найбільш забруднені вірусами. В результаті, більше половини людей регулярно використовують антибактеріальні спреї для унітазу, двоє з п’яти роблять це при чищенні кухонного столу, і лише кожен четвертий буде використовувати антибактеріальний спрей для дверних ручок.

«Дослідження дозволило отримати деякі цікаві відомості про звички прибирання. Обнадіює те, що мільйони людей мають звичку тримати свої будинки в хорошому стані. Але, чистий на вигляд будинок не означає, що він не несе ризику захворювання вірусами», – говорить доктор гігієни Ліза Екерлі.

За словами експерта, чисті руки і поверхні предметів, до яких ми зазвичай торкаємося, здатні зменшити ризики захворювання на грип та передачі вірусів.

«Дослідження також виявили, що предмети домашнього вжитку, такі як дверні ручки, вимикачі світла, кришки для унітазу, кнопка змивання води, телевізійні пульти, можуть бути заражені вірусами, які передаються через брудні руки. Крім того, коли люди повертаються додому після поїздок на громадському транспорті, з супермаркетів, важливо мити руки відразу ж після прибуття додому, щоб запобігти поширенню вірусів на поверхні предметів », – каже Ліза Екерлі.