Грип вируватиме на планеті без «перепочинку»: вже зараз у тропіках інфлюенцією хворіють цілий рік

Незабаром грип може стати не сезонною, а перманентною проблемою внаслідок глобального потепління

Вчені з Університету Вандербільта вважають: глобальне потепління може призвести до того, що вірус грипу буде поширюватися не тільки в холодну пору року, як це відбувається зараз в Європі та США, але і в інші сезони, як, наприклад, у тропіках. Про це пише Popular Science.

У тропічних країнах, де зазвичай тепло, волого і дощовито, люди хворіють на грип цілий рік. Медицина  поки що не знає, чому вірус в жаркому і вологому кліматі поводиться зовсім інакше, ніж в помірному.

«Це справжня загадка, оскільки віруси грипу легше поширюються в холодному і сухому повітрі, ніж в спеку, але вони створюють постійну проблему в тропіках», – стверджує Вільям Шаффнер, професор інфекційних захворювань в Університеті Вандербільта.

Те, як грип поводить себе в тропіках, наштовхнуло вчених на думку, що в найближчі десятиліття більш тепла і волога погода може зробити грип цілорічною проблемою для інших країн.

«Не дивно, що цілорічний сезон грипу стає закономірністю в міру того, як планета нагрівається», – зауважує Роберт Т. Шулі, фахівець з інфекційних захворювань і редактор журналу «Клінічні інфекційні хвороби».

Шаффнер погоджується: «Теплий клімат сприяє стійкій передачі, а не сезонним спалахам, тому ми можемо хворіти на грип впродовж року», – говорить він.

Якщо грип стане постійною проблемою, людям, можливо, доведеться проходити вакцинацію частіше, ніж раз на рік.