Останнє дослідження: хворі на грип не зможуть підхопити застуду

Останнє дослідження: хворі на грип не зможуть підхопити застуду

Особливості реакції імунітету на один вірус заважають іншому вірусу проникнути в організм

Зараження грипом різко знижує ймовірність застудитися і навпаки. Такі висновки фахівці зробили на основі спостереження за здоров’ям 44 тис. британців, що страждали від гострих респіраторних інфекцій. На думку вчених, саме тому під час спалахів грипу стає менше випадків звичайної застуди. Дослідники також підозрюють, що спалах риновірусу затримав поширення пандемії грипу А в Європі в 2009 році.  Звіт про дослідження опубліковано у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Група вчених під керівництвом Пабло Мурсіа з Університету Глазго проаналізувала понад 44 тис. випадків респіраторної хвороби протягом дев’яти років. Кожного з пацієнтів вони перевірили на генетичний матеріал 11 різних груп вірусів.

Читайте ще: У нинішньому році від грипу вакцинувалось вдвічі більше українців

Впродовж 2005 – 2013 рр. пік захворюваності припадав на зиму, а спад спостерігався влітку. Виключенням став лише 2009 рік: тоді пандемія грипу була влітку. Але в цей момент захворюваність іншими вірусами різко впала, тому загальне їх число зрівнялося із зимовим піком. Згодом дослідники проаналізували випадок кожного пацієнта і підрахували ймовірність того, що два віруси зустрінуться в одному організмі. Для більшості вірусів ймовірність заразити одну й ту саму людину корелювала позитивно, але для риновірусу та вірусу грипу А – строго негативно.

Учені припустили, що вірус викликає продукування інтерферону в організмі, що бореться не тільки з першим вірусом, який потрапив в організм, але й з усіма наступними.